قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / درمان ناراحتی های پس از زایمان با طب سنتی ….
زایمان
زایمان

درمان ناراحتی های پس از زایمان با طب سنتی ….

درمان ناراحتی های پس از زایمان با طب سنتی ….

 

گل پنیرک و گیاه پوتار از هرکدام ۱۰ گرم مخلوط کرده، جوشانده، سپس زائو را در آب سرد شده آن بنشانید در تسکین درد بعد از زایمان موثر می باشد.

چند عدد سیر، کمی زیره، چند دانه فلفل سیاه، چند عدد تخم گشنیز، همه را آسیاب کرده یک لیوان آب و مواد سوپ را به آن اضافه و مخلوط حاصل را بجوشانید. این سوپ را در دو وعده مصرف کنید، باعث کاهش نفخ روده و افزایش قدرت هضم پس از زایمان میگردد.

اگر ۸۰ گرم مازریون را به مدت ۲ ماه در ۱۵۰ گرم سرکه رقیق بخیسانند و پس از صاف کردن ۲ ماه دیگر بماند و سپس به مرور مصرف شود جهت پاک کردن ترشحات رحم پس از زایمان مفید است.

اگر هر روز صبح، ظهر و شب بعد از هر غذا یک استکان نوشابه کومبوچا بنوشند. اکثر مواد مورد نیاز بدن مادر و شیر را تأمین می کند و هم عوارض ایجاد شده از حاملگی و زایمان را برطرف میسازد.

اگر ۵ گرم جدوار ساییده شده را با مقداری گلاب مخلوط و به مدت یک هفته صبح ناشتا خورده شود جهت تقویت مادر و برگشت قدرت و بنیه او بسیار مفید است.

پودر نارگیل خشک، دانه خشخاش، زنجبیل خشک، خیار و کدو حلوایی را کوبیده و با استفاده از شکر زرد به شکل گلوله به اندازه فندق در آورده، روزی ۲ عدد از آن را جهت تقویت مادر یک مشت پیاز رنده شده را در یک لیوان آب ریخته سپس یک قاشق غذاخوری زیره پودر شده را اضافه کرده، بعد ۱۰ تا ۱۵ دقیقه جوشانیده تا غلیظ شود، کمی از این جوشانده روزی سه بار در چند روز اول زایمان به زائو خورانده شود.

اگر ۲ تا ۴ گرم ارگوت در یک فنجان شربت پس از وضع حمل در موارد خونریزی شدید خورده شود موجب قطع خونریزی میگردد و اگر خونریزی نباشد باعث می شود که اصولاً خونریزی شروع نشود. این شربت را در هر ۱۵ دقیقه یک بار یک قاشق سوپخوری تناول کنند و با توجه به آثار آن فاصله خوردن را زیادتر کنند.

جوشانده برگ حنا به صورت مصرف داخلی برای کاهش درد معده پس از زایمان تجویز می شود.

اگر مخلوط مغز قرص کمر، جوزبویا و بیسباسه با عسل در حمام به پشت زن تازه زایمان کرده مالیده شود باعث تسکین درد پشت زن میگردد. خوردن روزی یک عدد مغز گردو از ترکیدن پوست بدن پس از زایمان جلوگیری می کند.

یک قاشق چایخوری از میوه خشک تاجریزی سیاه ساییده شده را در کمی روغن حیوانی سرخ کرده و با برنج مخلوط و تناول کنند. این نسخه جهت درد پس از زایمان به کار میرود.

مصرف سیاه دانه مخلوط با روغن و عـسل جهـت درد رحم به هنگام نفاس (خون ریزی بعد از زایمان) توصیه می شود.

 

پرسوت چیست ؟

یک بیماری رحم است که بعد از زایمان همراه با تب دیده می شود که علامت آن زردی، ضعف و بی اشتهایی است.

درمان پرسوت 

کوبیده برگ تازه پنج انگشت را بدون آب در روغن سرخ کرده و بعد با عسل مخلوط و به زنی که مبتلا به بیماری (پرسوت) است تجویز شود.

 


مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *