درمان نفخ معده با داروهای گیاهی!!


درمان نفخ معده با داروهای گیاهی!!

درمان نفخ معده با داروهای گیاهی!!

درمان نفخ معده با داروهای گیاهی

وسیله درمان داروها :

در بیشتر مواقع نفخ و باد شکم به صورت طبیعی و برای مدت زمان کوتاهی باقی میماند ولی دوباره بر طرف شده و از بین میرود، بدون این که شما نیاز به اقدامات و تدابیر خاص داشته باشید. یک تغذیه ی سالم و مناسب باعث از بین رفتن، هر گونه مشکلات گوارش و نفخ می شود، اما اگر میخواهید برای درمان درد خود موقتا روش تغذیه تان را تغییر دهید، استفاده از گیاهان دارویی بسیار مفید ست.

گیاهان دارویی :

دمنوش ها و یا جوشانده رازیانه، رازیانه  رومی و زیره (یا حتی مخلوطی از هر سه) باعث از بین رفتن نفخ می شود. بهتر است میوه ها را قبل از مصرف با آب جوش شسته و یا کمی آنها را پخته و با آسیاب نرم کنید و یا به شکل کمپوت میل نمایید. دمنوش و یا جوشانده تخم گشنیز و گشنیز تازه نیز محرک جهاز هاضمه هستند. در زمان نفخ همراه با درد و پیچش، دمنوش نغناع نیز بسیار مفید است. سعی کنید که از جوشانده زیر استفاده کنید : بیست و پنج درصد برگ نعناع بیست و پنج درصد گل بابونهبیست و پنج درصد ریشه  شیرین بیانبیست و پنج در صد زیر ہی اسیاب شده علاوه بر این در داروخانه ها، داروهای بسیار مفید و مؤثری برای درمان نفخ وجود دارد، که در آنها از عصاره ی گیاهاناز بین برنده نفخ مانند پوسته  نارنج، رازیانه، رازیانه رومی، زیره و گشنیز استفاده شده است. این عصاره های گیاهی اغلب نیز با گیاهانی که خاصیت ضد انقباضی دارند، مانندبابونه و نعناع ترکیب می شوند.

داروهای شیمیایی و مرکب از مواد مصنوعی:

داروی شیمیایی دایمتیکون دارای خاصیت شکننده و خراب کنندگی میباشد. به این معنا که در معده و روده حبابهای گازی که تولید درد می کنند، خراب و شکننده می شوند و هوا یا گاز می تواند راحت تر دفع و خارج شود.چند روش ساده اثربخش : در زمان ابتلا به دردهای قولنجی دل و نفخ می توانید از دم کرده  شکوفه آلو استفاده کنید، خشک شده  آن را میتوانید از عطاریها خریداری نمایید. دو قاشق چای خوری از آن را در یک فنجان آب جوش ریخته و بعد از غذا میل کنید. خاصیت ملین آن باعث دفع مدفوع و رفع دل درد و نفخ می شود. گیاه مؤثر دیگر، گیاه مرزنجوش است، که برای دفع باد و قولنج معده بسیار مفید است. به افرادی که دائما از نفخ شکم رنج میبرند، پیشنهاد می شود که از جوشاندهی مرزنجوش و یا عصارہ (عرق) آن روزانه دو فنجان میل نمایند، تا از نفخ شکم رهایی یابند. جویدن روزانه چند برگ تازه از سبزی نعناع بعد از هر وعده ی غذایی نیز خالی از لطف نیست و باعث  خروج نفخ گاز شکم میشود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد