قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان نقرس باشربت ہولاغ اوتی
نقرس
نقرس

درمان نقرس باشربت ہولاغ اوتی

درمان نقرس باشربت ہولاغ اوتی

این شربت نیز همانند دم کرده آن برای درمان ناراحتی های روماتیسمی مفید است.مصرف آن برای افراد مبتلا به ادم ناشی از کم کاری قلبی و کلیوی ممنوع است.

he1328

• روش مصرف: در یک دورهٔ درمانی حداقل به مدت چهار هفته روزانه دو تا سه بار یک قاشق چایخوری از این شربت را میل کنید یا به دستور مصرف داخل جعبهٔ دارو مراجعه نمایید.

شربت میوهٔ آقطی

بیماران روماتیسمی با مصرف شربت و میوه آقطی (قابل دسترس در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی، رژیمی و بهداشتی) میتوانند از حملات دردناک روماتیسم بکاهند.

  • روش مصرف: در یک دورهٔ درمانی حداقل به مدت چهار هفته روزانه سه بار 1/8لیتر شربت میوه آقطی بنوشید.

سالاد قاصدک، برگ درخت غان (توسی و بولاغ اوتی

سالاد تهیه شده از برگ های تازه قاصدک مکمل مناسبی برای درمان با دم کرده و شربت برای بیماران مبتلا به روماتیسم است. برگ های جوان بولاغ اوتی و درخت غان، به صورت مجزا یا سالاد مخلوط، مؤثری برای درمان دردهای روماتیسمی با چای و شربت این گیاهان است.

دورهٔ درمانی با میوه سرو کوهی

این داروی مؤثر ضد روماتیسم که از زمان قدیم استفاده می شده، هنوز هم در طب سنتی با موفقیت مورد مصرف قرار می گیرد.

مصرف زیاد میوهٔ سرو کوهی باعث تحریک بافت کلیه ها می شود. بنابراین، تنها افرادی که از کلیه های کاملاً سالمی برخوردارند می توانند آن را پس از تأیید پزشک مصرف کنند. مصرف میوهٔ سرو کوهی در دوران بارداری ممنوع است.

  • روش مصرف: روز اول سه مرتبه یک عدد میوهٔ سرو کوهی را کاملاً بجوید و ببلعید. مقدار مصرف را روزانه یک عدد افزایش دهید، یعنی سه مرتبه هر بار دو عدد در روز دوم تا مقدار مصرف روزانه به سه مرتبه هر بار پانزده عدد برسد. سپس به همین ترتیب مقدار مصرف را کاهش دهید تا دورهٔ درمان اتمام یابد.

سرکه میوه وعسل

مؤثر بودن این داروی خانگی را برای درمان روماتیسم نمیتوانم تضمین کنم، گرچه تعداد افرادی که به مؤثر بودن آن معتقدند بی شمار است. برخی معتقدند که مصرف منظم سرکهٔ میوه و عسل در تمام طول عمر از ابتلا به روماتیسم پیشگیری میکند.

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چایخوری سرکهٔ میوه و دو قاشق عسل را با ۲لیتر آب سرد مخلوط کنید و هر روز صبح بنوشید. (برای بیماران مبتلا به دیابت مناسبنیست.)

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *