درمان های خانگی نفخ


درمان های خانگی نفخ

درمان های خانگی نفخ 

  • بینو
یکی از محصولاتی که ارزش ازمودن رادارد بینو است. بینو حاوی آنزیم آلفا  و باعث شکستن قند در غلات و بسیاری از سبزیجات میگردد. در صورت نبود ملکولهای فوق و عدم تخمیر آنها، باکتریهای روده گاز کمتری تولید میکنند. تاکنون در چندین تحقیق کنترل شده دوسوکور به مطالعه تأثیر بینو در مقایسه با دارونما پرداخته اند که نتایج همگی امیدوار کننده بوده است. بینو به صورت مایع و قرص موجود است. بعضی افراد این محصول را بسیار مؤثر توصیف میکنند، و عده ای دیگر علاقه کمتری به آن نشان میدهند. در این مورد هم مانند بسیاری از موارد دیگر روش آزمایشی و خطا پاسخ نهایی را برایتان روشن خواهد کرد. بینو در اکثر عطاری ها، داروخانه ها و مغازه های خوار و بار یافت می شود.
  • شیر لاکتائید
افرادی که قادر به تولید آنزیم لاکتاز نیستند در هضسم قند شیر (لاکتوز) با مشکل زیادیروبرو هستند. برای این دسته از افراد، مصرف محصولات لبنی ممکن است به تولید نفخ، گاز، دردهای شکمی و اسهال ناشی از عدم هضم لاکتوز منجر شود دیگر، در صورت مصرف ماست (حاوی باکتریهای مفید) یا مقدار کمی شیر به همراه قهوه خود مشکلی پیدا نخواهند کرد.و بالاخره گروهی نیز وجود دارند که به قدری به شیر و فراورده های آن حساس اند که پس از مصرف غذاهای حاوی شیر خشک (مانند کیک، شیرینی خشک، و پنکیک) و یا مصرف چند : .قرص حاوی مقدار کمی لاکتوز دچار اسهال شدید می شوند  لاکتائید به شکل قرص نیز موجود است که لازم است قبل از مصرف محصولات لبنی مصرف شود. از دیگر محصولات مؤثر برای رفع این مشکل می توان به لاکتوجست. لاکتر از"، یا دایری ایزاشاره کرد.زغال فعال شده مصرف زغال فعال روشی کاملاً متفاوت برای غلبه بر تولید گاز است. زغال فعال به جای آن که مانع از تولید گاز گردد، از طریق جذب (و در اصطلاح تخصصبی جذب سطحی) گاز تولید شده و خنثی سازی آن وارد عمل می شود. دهها سال است که از زغال فعال در ساخته فیلترهای تصفیه هوا، تصفیه کننده های آب و ماسک های ضد گاز استفاده می شود. زغال فعال شده به طرز جالب توجهی بخارات مضر و مواد شیمیایی را جذب میکند. بنابراین تعجبی ندارد که مردم برای خنثی کردن گازهای روده نیز از آن استفاده کنند.مراکز درمان مسمومیت ها نیز مصرف زغال  فعال را در مواردی که سم زیادی وارد بدن شده، توصیه میکنند، زیرا از جذب بسیاری از داروها با جذب برخی داروها در روده تداخل میکند ممکن مورد جذب ویتامین ها و املاح مکمل نیز صادق است. بحث بر سر این که آیا زغال فعال واقعاً در کنترل نفخ مؤثر است. همچنان ادامه دارد. دو پژوهش در این زمینه نشان میدهند زغال فعال در کاهش خروج گاز و نیز نفخ و انقباض های شکمی مؤثر است. تحقیقات دیگر نشان میدهند زغال فعال شده چه بر فرایند تولید گاز و چه خنثی سازی بوی نامطبوع آن بی اثر است. پس در حال حاضر روشی برای جلوگیری از ایجاد نفخ بدون صرف هزینه وجود ندارد. زغال فعال را میتوان به صورت باز و غیر بسته بندی از داروخانه ها تهیه کرد. زغال فعال به صورت قرص نیز با نام های چارکولپسین"، چارگولپلاسی" و فلاچولکس "" موجود است. طبیعتاً باید بتوانید یک یا همه محصولات فوق را تقریباً در هر داروخانه ای بیابید". با این حال، نباید به طور دایم از زغال فعال برای جلوگیری از ایجاد نفخ استفاده کرد. قدرت جذب زغال فعال چنان زیاد است که میتواند مواد غذایی ضروری را جذب خود کند و مانع از رسیدن آنها به بدن شود.
  • فیلترهای ضد گاز
فیلتری به نام فلاچولنس فیلتر در واقع نوعی کوسن است که سطح داخلی رویه آن از جنس زغال فعال است. در همین زمینه به تحقیقاتی که توسط پزشکان انجام شده برخوردیم. پزشکان قرص استات روی را که با ترکیبات حاوی گوگرد موجود در گازهای روده ترکیب می شود مورد آزمایش قرار دادند. این پزشکان در مورد کوسن های با روکشی زغال فعال نیز تحقیقاتی صورت دادند.  با توجه به چنین نتایجی، با خود فکر کردیم به کارگیری این روش برای عده ای منطقی به نظر میرسد. اما با خواندن نامه دیگری از یکی دیگر از خوانندگان معلوم شد چه آدم های نادان و بی خیالی هستیم که به مردم چنین توصیه های خامی میکنیم. فیلتر فلاچولنسی، برخلاف کوسن های دیگر چیز خنده داری نیست و براهی خجالت زده کردن مردم هم طراحی نشده. از آنجا که عده زیادی از مردم به دلایل مختلف روی کوسن می نشینند، لازم نیست. علت استفاده از کوسن را به همه اعلام کنید؛ همان طور که لازم نیست مسئلهٔ نفخ خود را به اطلاع همه برسانید.
  • پپتوبیسمول
وقتش رسیده باشد که گازهای بو دار را هم به فهرست فوق اضافه کنیم. محققان در میناپولیس آمریکا دریافته اند که ساب پپتوبیسمول)، سولفید هیدروژن موجود در گازهای دفعی را به طور چشمگیری (بیش از ۹۵ درصد) کاهش میدهد.پیشنهاد نمیکنیم، زیرا مصرف بیش از حد آن مضر است. با این حال، در صورت مصرف زیاد لوبیا یا دیگر سبزیجاتی که باعث تولید گازهای دفعی می شوند میتوان این مایع صورتی رنگ را به کمک طلبید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد