قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان ورم مفصلی در طب سنتی!!
درمان ورم مفصلی
درمان ورم مفصلی

درمان ورم مفصلی در طب سنتی!!

درمان ورم مفصلی در طب سنتی!!

درمان ورم مفصلی

اگر دچار ورم مفصل شده اید،ضمن پرهیز از خوردن اسفناج باید کاسنی، تربچه و گل کلم زیاد میل کنید و برای درمان آن نیز میتوانید بابونه شیرازی، بابونه گاوچشم، گل برنجاسب، مرزنجوش، آویشن شیرازی و مغز ناخنک را به نسبت مساوی بجوشانید و آب غلیظ آن را روی ورم بمالید.

 •  پوست ریشه  رازیانه، پوست ریشه  کبر، ریشه  کرفس، تخم کرفس، رازیانه، انیسون، نانخواه و سورنجان را به نسبت مساوی بجوشانید و آب صاف کرده  آن را با عسل یا نبات شیرین کنید و به مروربنوشید
 •  صبر زرد، زنجبیل، مقل ازرقی، دانه های اسفند، درونج، زرمباد، زنیان و بادیان از هر کدام ۵گرم و پوست هلیله  زرد، تخم کرفس، گل بنفشه، گل زوقا، مغز تخم زبان گنجشک و سورنجان از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد مقداری مربا بالنگ را با آن مخلوط کنید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.
 • آرتریت به معنی التهاب مفصل است. این التهاب و درگیری می‌تواند عاملی عفونی داشته باشد، مانند آرتریت عفونی که به‌وسیله باکتری استافیلوکوک طلایی ایجاد می شود یا شاید هم عاملی مزمن مانند آرتروز داشته باشد. آرتریت می‌تواند یک یا چند مفصل را هم‌زمان درگیر کند؛ می‌تواند در یک مفصل عودکننده باشد یا مرتب از مفصلی به مفصل دیگری تغییر مکان دهد. گاهی آرتریت صبحگاهی است، یعنی صبح‌ها موقع بیدارشدن از خواب مفصل خشک و دردناک است. در بیشتر مواقع مفصل درگیر دردناک، متورم و ملتهب است و محدودیت حرکتی دارد.

  پیشگیری

  مراحل زیر می‌تواند به جلوگیری یا کاهش اثرات ناشی از آرتریت کمک کند.

  آگاهی از علائم هشدار دهنده

  اگر هر یک از این نشانه‌ها را برای بیشتر از 2 هفته در اطراف یکی از مفصل‌های‌تان داشتید، به دکتر مراجعه کنید:

  درد
  خشکی
  التهاب (گاهی)
  مشکل در حرکت یک مفصل
  به دنبال تشخیص و درمان زودهنگام باشید.

  درمان و تشخیص زود هنگام برای جلوگیری یا کاهش آسیب مفاصل در چند سال اول مهم است. هرچه بیماری بیشتر طول بکشد، مفاصل بیشتری آسیب می‌بینند؛ بنابراین ضروری است که بعد از تشخیص، فوری درمان را آغاز کنید.

  وزن خود را متعادل نگه دارید

  داشتن وزن مناسب می‌تواند خطر گسترش آرتروز در زانوها و به احتمال زیاد در باسن و دست‌ها را کاهش دهد.

  از مفاصل خود محافظت کنید

  آسیب مفاصل که بیشتر از تصادف و فعالیت‌های فیزیکی زیاد از حد، رخ می‌دهد، می‌تواند خطر ابتلا به آرتروز را افزایش دهد. قوی کردن ماهیچه‌های اطراف مفاصل می‌تواند خطر تحریک آنها را کاهش دهد.

  ورزش

  فعالیت منظم فیزیکی مناسب و صحیح به حفظ استخوان‌ها، مفاصل و ایجاد ماهیچه‌های سالم کمک می‌کند.

  درمان‌های گیاهی برای آرتریت

  آیا می‌دانستید بیشتر از 15 میلیون نفر از افراد بالای 45 سال از آرتروز خود شکایت می‌کنند؟ اگر در مفاصل خود خشکی و دردی احساس می‌کنید که حدس می‌زنید به خاطر التهاب ایجاد شده باشد، می‌توانید از درمان‌های گیاهی ما برای آرتریت استفاده کنید.

  بعد از انجام فعالیت‌های فیزیکی، بی‌درنگ روی مفاصل دردناک خود یخ بگذارید. با این کار اجازه نمی‌دهید مفاصل‌تان ملتهب شوند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *