قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان و مهار ایدز با خارشتر ممکن است ..!!!
خارشتر
خارشتر

درمان و مهار ایدز با خارشتر ممکن است ..!!!

درمان و مهار  ایدز با خارشتر ممکن است ..!!! 

خارشتر 

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی خارشتر است .خارشُتُر یا آدور (نام علمی Alhagi) گیاهی است پایا از خانواده باقلائیان (Papilionaceae یا Fabaceae) از زیرخانواده باقالی‌ (Faboideae) و یکی از بنشن‌ بشمار می‌رود. نام دیگر آن علف ترنجبین است.

نام های دیگر گیاه خارشتر در طب سنتی عبارت است از:واژه Alhagi در زبان‌ اروپایی از عربی الحاجی گرفته شده‌است. برای گونه اصلی خارشتر یعنی Alhagi maurorum سه نام علمی دیگر بکار می‌رود یعنی:Alhagi mannifera Jaub. & SpachAlhagi graecorum BoissAlhagi tournefortii Heldrنام‌ گوناگون خارشتر در زبان انگلیسی عبارت‌اند از: (معنای واژگانی آنها درون دوکمان آمده‌است)Camelthorn (خار شتر)Manna Tree (درخت انگبین)Persian Manna Plant (گیاه انگبین ایرانی)

خواص خارشتر

درمان گیاهی روماتیسم

طبیعت خارشتر از نظر حکما طبّ سنتی، خیلی گرم وخشک است و به عنوان مُدرّ و مُسهِل از آن بهره می برند. همچنین، جوشانده آن مُعرِّق است و مالیدن روغن برگ  آن برای روماتیسم مفید است.

درمان گیاهی بواسیر

گُل  آن نیز برای التیام بواسیر مؤثر است. بر طبق تحقیقات جدید مشخص شده است که مواد موجود در ریشه خارشتر می تواند

داروی گیاهی پیشگیری از ایدز

تقویت سیستم دفاعی بدن مؤثر واقع شود و لذا گزینه مناسبی برای درمان و مهار بیماری ایدز به شمار می رود.

درمان گیاهی سنگ کلیه

برخلاف باور رایج و برخی مطالب مکتوب و مجازی، عرق خارشتر هیچ تأثیری در از بین بردن سنگ  کلیوی و مثانه ندارد. بر همین اساس، بر طبق تحقیقاتی که به سرپرستی آقای دکتر ایرج افتخار شاهرودی، پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری انجام شده است، تأثیر عرق خارشتر بر دفع سنگ های کلیه و مثانه، به لحاظ علمی تأیید نشده است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *