قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / درمان پروستات باگیاھان دارویی
پروستات
پروستات

درمان پروستات باگیاھان دارویی

درمان پروستات باگیاھان دارویی

تعداد بی شماری از داروهای مؤثر و کاری برای درمان پروستات وجود دارد که از عصاره تخم های کدو، ریشه گزنه و یا گردهای گلها تهیه شده اند. شما می توانید رشد و نمو غده پروستات را متوقف سازید و به این طریق از نشانه ها و آثار بیماری همراه با آن جلوگیری نمایید و یا حتی تا مقدار زیادی بهبودیبخشید.

دردها و ناراحتی های همراه با ادرار، عدم تخلیه کامل ادرار و فشار دائمی و احساس احتیاج به دفع ادرار را میتوان تا حدود زیادی کم نمود، اما لازم به ذکر است که این گونه از داروها را باید به صورت دورهی درمان طولانی مدت مورد استفاده قرار دهید.

این داروها تا به حال هیچ گونه عوارض جانبی نداشته اند و به تجربه ثابت شده است که این داروها برای جلوگیری از بروز پروستات نیز بسیار عالی هستند.

در زمان امکان ابتلاء به عفونت پروستات به خاطر بازگشت ادرار و یا عدم تخلیه کامل و مسدود شدن شما می توانید از جوشانده ترکیبی گل آقطی و برگهای توت وحشیاستفاده کنید. رنده شده پیاز خام باعث تقویت سیستم دفاعی میشود و با قرار دادن بر روی مثانه، ادرار را به سرعت تخلیه می نماید.

در این مطلب با برخی روش‌های درمان بزرگی پروستات آشنا می ‌شویم.

1- مسدودکننده‌های آلفا (آلفا بلوکرها)
این مسدود کننده‌ها در ابتدا برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شدند. این داروها علایم مربوط به مشکل در ادرار کردن را درمان می‌کنند و سبب می‌شوند تا فرد بیمار حین ادرار کردن با مشکلات کمتری مواجه شود. برخی از این نوع بلوکرها شامل موارد زیر می‌ باشند: ترازوسین، تامسولوسین، دوکسازوسین و آلفا زوسین.

2- آنزیم‌های بازدارنده
این ترکیبات در واقع می‌توانند بزرگی پروستات را از طریق کوچک کردن آن درمان کنند، طوری که سایز پروستات را به شکل اولیه برمی‌ گردانند. این آنزیم‌ها شامل فیناستراید یا دوتاستراید می‌ باشند. این آنزیم‌ها در صورتی استفاده می‌شوند که سایز پروستات واقعا بزرگ باشد.
گاهی برای درمان این مشکل، کل غده پروستات توسط عمل جراحی برداشته می شود که اغلب هم فرد از علایم بیماری رهایی می یابد، اما این عمل می تواند فرد را دچار ناتوانی جنسی کند. بنابراین بهتر است عمل جراحی آخرین راه حل باشد و از روش های درمانی دیگر کمک گرفت
3- میکروویو درمانی
در این شیوه درمانی، آنتن مایکروویو از طریق مجرای خروج ادرار وارد بدن می‌شود تا انرژی حاصله از امواج مایکروویو، قسمت داخلی پروستات بزرگ شده را تخریب کند. این روش برای بزرگی متوسط پروستات به کار می‌ رود و اگر بزرگی پروستات از حدی بیشتر شود، این روش موثر نیست. مراجعه به پزشک متخصص ماهر برای این روش بسیار ضروری است، زیرا این روش تا حدی تهاجمی محسوب می‌شود.

4- Needle Ablation
این روش درمانی با استفاده از گرمایی است که از امواج رادیویی ایجاد می‌ شود. وسیله‌ای به نام سیتوسکوپ را مجرای مثانه می‌کنند تا بخشی از غده پروستات که بزرگ شده است را تخریب کند و مشکلاتی مانند مشکلات دفع ادرار در بیمار تا حدی هموار شود.

5- عمل جراحی
درمان بزرگی پروستات توسط عمل جراحی جزو آخرین روش‌های درمانی محسوب می‌شود و در موارد بسیار شدید و حاد صورت می‌گیرد. این جراحی به چند بخش تقسیم می‌ شود و در آن قسمت داخلی پروستات حذف می‌شود (پروستاتکتومی).

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *