قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان پوست با چند داروی گیاهی
درمان پوست
درمان پوست

درمان پوست با چند داروی گیاهی

 درمان پوست با چند  داروی گیاهی 

هاماملیس

در ایران نمی روید. حاوی تانن (حدود ٪۲)، اسید گالیک و ویتامین P است. گیاه مؤثری برای جلوگیری از بروز چروک و برقراری تعادل فعالیت سلولهـاى پوست و. تقویت آن است. برای این منظور ۲۰ گرم برگ و یا پوست هاماملیسی تازه یا خشک را در نیم لیتر آب جوشان پانزده دقیقه دم کنید. سپس آن را صاف کرده صبر کنید تا ولرم شود. حاصل リ صبح و شب (مدت یک هفته در ماه) مانند یک لوسیون به وسیله پنبه یا پارچه نرم روی پوست صورت و گردن کمپرس کنید. بعداً یک ساعت در محلیآرامی استراحت کنید و پس از آن پوست را با یک کرم مناسب چرب کنید. برگ پوست هاماملیس دارای خواص ضد عفونی کننده، نرم کننده، بند آورندهخون، منقبض کننده عروق و قابض است.

 نعنا 

این گیاه در نواحی شمالی ایران و اطراف تهران به حالت وحشی می روید. دارای یک اسانس فرار است که اختلاف قابل ملاحظهای با اسانس نعناع فلفلی دارد و دارای مانتول نیست ولی مانند زیره دارای کارؤن است. تانن همدارد. اسهال و برای تحریک ترشح صفرا در بیماریهای کبدی به کار میرود. برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بسیار مؤثراست و به صورت تونیک از آن .استفاده می کنند

مصرف این دم کرده به صورت لوسیون، به ویژه در مورد پوستهای چرب، دارای اثرات فوری و رضایت بخش است.

برای تهیه این دم کرده مخلوط ۱۵ گرم گل برگ نعناع را (به نسبت مساوی) در یک لیتر آب جوشان ریخته پانزده دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. سپس آنرا صاف کرده و پس از خنک شدن مانند لوسیون روی صورت و گردن بمالید.

 نعناع دارای أثرات ضداسپاسم، هضم کننده غذا، مقوی اعمال معاله، محرک ضد عفونی کننده است.

نارون قرمز 

در نواحی مختلف البرز، اطراف تهران، آذربایجان، خراسان و مغرب ایران یافتمی شود. پوست این درخت حاوی موسیلاژ و تانن فراوان است. دارای اثر قابض و ضدالتهابی بر روی مخاطها است. بعلاوه موسیلاژ آن مخاطها را از تحریکات خارجی محافظت می کند.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *