قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان کم خونی با درخت کاج وحشی در طب سنتی
کاج وحشی
کاج وحشی

درمان کم خونی با درخت کاج وحشی در طب سنتی

درمان کم خونی با درخت کاج وحشی در طب سنتی

 درخت کاج وحشی

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی کاج وحشی است .گیاهی است از خانوادهPinaceae، درختی است زیبا، بلند و قطور بلندی آن در شرایط مناسب تا پنجاه متر می رسد. پوست آن قرمز رنگ و شیاردار است. برگهای آن سوزنی و دو برگ در یک غلاف غباری رنگ جای دارد و جوانه های آن در قسمت انتهای شاخه ها واقع میشود. مخروطه های میوه  آن به طول سه تا شش سانتی متر و دانه های آن هر یک به طول چهار میلی متر به رنگ سیاه یا خاکستری براقند. این درخت در اغلب مناطق خیلی سرد نیمکره  شمالی می روید، در ایران به طور خودرو وجود ندارد ولی کاشته میشود.

نام های دیگر گیاه کاج وحشی در طب سنتی: صنوبر- صنوبر ایقوسیا-برکاج – کاج – ناژو – ناجو – کاج سیلوستر – ساری چم – کاج دو برگ.

خواص کاج وحشی

درمان گیاهی ورم کلیه

آن را خرد کرده و مثل چای دم کنید و آب آن را روزی سه فنجان به نوبت بنوشید. ورم کلیه را درمان میکند، برای رفع اختلالات مخاطی و ریوی و در موارد چرک زدایی اثر شفابخش دارد.

چهل روز هر روز یک عدد کاج را بکوبید و با چهار مثقال دم گیلاس بجوشانید و آب آن را صاف کرده بنوشید. چرک داخل آلت تناسلی که از اثر مجامعت با حیوانات باشد را برطرف میسازد و سوزاک را درمان میکند.

درمان گیاهی زخم های دهان

با آب جوشانده آن دهان شویه کنید. برفک را از بین میبرد و زخمهای دهان را التیام میبخشد.

آب جوشانده  آن برای شستوشوی زخمها و ضدعفونی کردن آنها و برای رفع بوی عرق دست و پا مفید است.

درمان گیاهی جوش غرور

آب تازه  آن را بگیرید و بر جوش ها بمالید. جوش غرور را درمان می کند.

دو تا سه کیلو از تازه و سبز آن را بکوبید و با فشار آبش را بگیرید. ابتدا پاها را در آب گرم کهنمک داشته باشد خوب ماساژ دهید، سپس پا را خشک کرده و با آب کاج ها آن را ماساژ دهید، بعد با پارچه  پشمی یا کرکی که گرم کرده باشید، ببندید که سرما به آن اثر نکند. خشک شدگی پا که از سرما یا کار زیاد باشد. را درمان میکند و درد موضعی که از ضعف و بی قوه گی باشد را تسکین میدهد.

درمان گیاهی کم خونی

بیست گرم از آنها را در یک لیتر آب جوش به مدت سه ساعت دم کنید، بعد آب صاف کرده آن را در طول روز به تدریج بنوشید. برای رفع کم خونی شدید که در اغلب دختران جوان بالغ دیده میشود و ایجاد رنگپریدگی متمایل به سبز میکند یا بیماری کلوروزیک مفید است، از ترشحات زیاد مهبل جلوگیری میکند،

درمان گیاهی روماتیسم 

روماتیسم را درمان می کند، اختلالات حاصله از کمی ویتامین C در بدن را برطرف می سازد، ورم مزمن مثانه و اختلالات کلوروزی را برطرف میکند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *