قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان کم خونی و فقر آهن با عسل در طب سنتی
عسل و کم خونی
عسل و کم خونی

درمان کم خونی و فقر آهن با عسل در طب سنتی

درمان کم خونی و فقر آهن با عسل در طب سنتی

عسل و کم خونی

کم خونی مشکل عمده ای در خانم ها به خصوص دختران جوان است که با شاخص هموگلوبین پایین تر از ۱۲ در خانم ها و پایین تراز ۱۴ در آقایان مشخص می شود.

به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل طبیعی بنوشید- روزانه تا ۲فنجان جرعه جرعه میل کنید.

– همچنین از برگ و گل راعی افسنطین با عسل نیز می توان برای درمان کم خونی استفاده کرد.

  •  ۱۵ تا ۶۰ گرم پوست زبان گنجشک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب سرد بخیسانید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و ۵ دقیقه بجوشد. بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید قبل از غذا یک فنجان از آن را بنوشید.چندی که این کار را ادامه دادید، زردی رنگ چهره شما برطرف شده و دارای رنگ و روی سالم و تنی نیرومند و قوی خواهید شد.
  •  ۳۰ گرم ریشه های ترشک اسفناجی را که تازه یا خشک باشد به صورت تکه های ریز ریز درآورید و با نیم لیتر آب در ظرفی بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و ۱۰ دقیقه بجوشد. بعد آتش راخاموش کنید و ده دقیقه بگذارید دم بکشد و خیس بخورد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه تا چهار فنجان از این جوشانده رادر طی روز مصرف کنید.
  •  یا می توانید ۶۰ گرم ریشهپ ترشک اسفناجی را که تازه یا خشک شده باشد آسیاب کنید و در یک لیتر گلاب بریزید و چهار گرم شیرین بیان و دو گرم زنجبیل و شصت و پنج گرم شکر به آن اضافه کنید و بگذارید تمام این مواد با یکدیگر پانزده روز خیس بخورد و هر روز یک ته استکان از این شربت گیاهان را برای درمان کم خونی بنوشید دو هفته که به این کار ادامه دادید رنگ شما تبدیل به رنگ طبیعی شده و اشتهای از دست رفته شما بازخواهد گشت.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *