قالب وردپرس درنا توس
درمان کم خونی کرسی
درمان کم خونی کرسی

درمان کم خونی با کرسی

 درمان کم خونی کرسی

کرسی گرما بخش خانه های قدیم

اجداد و نیاکان ما طی سالها تجربه کرسی را برای گرم کردن خود، در زمستان طراحی کرده بودند که به طور دقیق با آنچه در طب ایرانی آمده است، مطابقت دارد. در طب سنتی توصیه می شود، برای سلامتی باید به ترتیب دمای پا بیشتر و دمای بدن متعادل و دمای سر خنک باشد. بوعلی سینا در کتاب قانون توصیه می کند: «برای سلامتی، هوای خنک انه سردارا تنفس کنید و زمانی که این هوا گرم شد در اثر دادن اکسیژن و گرفتن گاز کربنیک  آن را بازدم کنید.» شخصی که زیر کرسی می نشیند، به ترتیب پاهایش در گرمترین جای کرسی و بدنش در محل متعادل کرسی (زیر لحاف) و سرش در فضای خنک اتاق قرار میگیرد. بنابراین همیشه هوای خنک تنفس می شود که عاملی مهم در سلامتی است.

کرسی مکانیزم درمانی جالب و شگفت آوری دارد. وقتی زیر کرسی  هستید و سرتان بیرون است، از پایین پاهایتان زیر کرسی میرود و آرام آرام شروع به گرم شدن می کند. در این حالت آرام آرام مغزاستخوان که کار آن خونسازی بدن است، شروع به فعالیت می کند .

و باعث فعال شدن خونسازی می شود؛ پس در درمان کم خونی نیز مفید است. ازنظر حکمای قدیم این گرمی ملایم و تدریجی کرسی،به تدریج سودا و بلغم زاید را از بین میبرد و حتی تاثیرات مثبتی روی لوزالمعده دارد که برای کاهش قند خون مفید است و در کل کرسیها علاوه بر گرم کردن فضای خانه، زمینه دور هم جمع وشدن اعضای خانواده و گرمشدن روابط بین آنها را فراهم می کرد.باعث خواب راحت و عمیق می شود

به همین دلیل کرسی ها پایگاه شعرخوانی و قصه گویی و شاهنامه خوانی بودند و باعث گرمای تفکر و اندیشه اعضای خانواده می شدند. 

البته امروزه می توان از گرم کننده های برقی ایمنو کم مصرف، به جای منقلی، چاله کرسی، خاک زغال و به عنوان منبع گرمایشی کرسی استفاده کرد تا خطر گاز خفه کننده منوکسیدکربن از بینبرود.

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *