قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان گرفتگی قلب در طب سنتی
گرفتگی قلب
گرفتگی قلب

درمان گرفتگی قلب در طب سنتی

درمان گرفتگی قلب در طب سنتی

گرفتگی قلب

اگر دچار گرفتگی قلب شده اید، باید از استعمالدخانیات، همچنین خوردن شیرینی های قنادی، چربی جات، روغن های جامد، کره، خامه، سرشیر، تودلی های حیوانات و کله پاچه پرهیز کنید و از خوراکی هایی که برای رفع گرفتگی قلبی مفید است بیشتر استفاده کنید. مانند شیر بی چربی، دوغ بی نمک،آب سیب درختی، آب به شیرین و رسیده و خام، مربای به ، کمپوت سیب ، شربت به لیمو ، گلابی

درمان گیاهی گرفتگی قلب

  • برای درمان آن هر روز مقداری گل گاوزبان را با یک عدد لیمو عمانی شکسته شده مانند چای دم کنید، آب آن را شیرین کرده و بنوشید.
  •  قرصں کافوری بخورید و یا از بازوی سمت چسپ خون کم کنید.
  •  بهار نارنج، بادرنجبویه، گل گاوزبان، سنبل الطیب، مغز ناخنک، پرسیاوش، گل نیلوفر، گل محمدی، انیسون، تخم کاسنی، تخم گشنیز و سنا مکی از هر کدام ۱۰ گرم همه را نیم کوب کرده و به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت آن را روزانه، هر صبح بجوشانید و آب آن را صاف و شیرین کرده، قبل از صبحانه بنوشید.
  •  گل نیلوفر، گل محمدی و تباشیر هندی از هر کدام ۴ مثقال؛ تخم خرفه، مغز تخم کدو و مغز تخم خیار از هر کدام ۳ مثقال؛ تخم کاسنی، تخم گشنیز، تخم کاهو و صندل سفید از هر کدام ۲ مثقال، همه را با هم ساییده و صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را با مقداری آب سیب مخلوط کرده و بخورید.
  • زعفران ۵ گرم، قرنفل، سنبل الطیب، اسارون، جوزهندی، بسباسه، هیل قرابی، زرنب، ریشه  کبر و صبر زرد از هر کدام ۱۰ گرم، سعد کوفی و قرفه از هر کدام ۲۰ گرم، آمله ی مقشر و مصطکی رومی از هرکدام ۴۰ گرم همه را نرم بسایید و با ۲ کیلو عسل مخلوط کنید. هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *