قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان گوش درد و صدای مبهم گوش
گوش درد
گوش درد

درمان گوش درد و صدای مبهم گوش

درمان گوش درد و صدای مبهم گوش

جهت رفع سنگینی و کری گوش مقداری زنیان را جوشانده و آب آن را صاف نموده و گرم گرم در گوش بچکانند سنگینی و کری گوش را که به علت سردی باشد از بین میبرد.

-درمان صدای گوش و درد آن، سیاهدانه را جوشانده و آب صاف شده آن را با روغن سقز مخلوط کرده و دوباره بجوشانید تا آب آن تبخیر شود و روغن بمالند و این روغن را درد گوش وصدا کردن آن میباشد.

-اگر مقداری کندر را در سرکه کهنه یا شراب کهنه حل کرده یا در آن بجوشانید و آب صاف شده آنرا در گوش بچکانید جهت تسکین درد گوش دردناک بی نظیر است.

-مقداری فلفل سفید و مصطکی را در آب جوشانده و صاف کرده آن را با روغن کنجد مخلوط کرده و جوشانده تا آب بخار شود و روغن بماند. این روغن سرد شده را چنانچهدر گوش بچکانند یا پنبه را بدان آغشته و بداخل گوش بمالند دررفع عفونت وورم های به علتسردی مؤثراست.

-جهت رفع درد گوش جوشانده آب برگ گردو بصورت گرم در گوش بچکانند مفید است و چنانچه روغن برگ گردو را به پنبه زده و در گوش بمالند علاوه بررفع درد گوش دراز بین بردن و اخراج کلیه حشرات ریز که در گوش رفته اند مؤثر است.

-چکاندن روغن مورد در رفع صدا کردن گوش و تسکین درد آن مفید است.

-برای رفع صدای گوش آب بابونه در گوش بچکانند.

-جهت رفع خارش گوش : ۵گرم آویشن را در یک لیوان آب جوشانده تا به یک چهارم تقلیل یابد روزانه با این آب با گوش پاک کن داخل گوش را بشوید.

عفونت گوش:گل ارمنی ۱۰ گرم، تخم مورد ۱۰ گرم، تخم کرفس ۲۰ گرم، کندر ۱۰ گرم، همه را نرم کوبیده روزی ۳ قاشق مرباخوری با شربت قند میل شود.

 برای رفع خارش گوش : ۵ گرم آویشن در ۵۰ گرم آب جوشانده روزانه با آن گوش را شستشو دهند.

 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *