قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان گیاهی انواع سرطان با گیاه چوب چینی در طب سنتی
گیاه چوب چینی
گیاه چوب چینی

درمان گیاهی انواع سرطان با گیاه چوب چینی در طب سنتی

درمان گیاهی انواع سرطان با گیاه چوب چینی در طب سنتی

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی چوب چینی است . چوب چینی    گیاهی است از خانواده ی Liliaceae، گونه های متنوع و مختلفی دارد. چوب چینی مورد نظر، ساقه ی زیرزمینی است که ریشک ها به آن متصل هستند، رنگ آن مایل به قرمز و شکل آن متورم شبیه به گلابی به حجم یک مشت می باشد، وزن آن سنگین و گره دارو طعم آن کمی شیرین است. ارتفاع گیاه آن به دو یا سه متر می رسد و اگر پایه زیر آن نگذارند روی زمین گسترده می شود. شاخه های آن پر و سخت شبیه شاخه های یاس است. این گیاه دو پایه، اغلب بالا رونده و خاردار می باشد. برگ آن سبز، بیضی مایل به دایره و با دمبرگ است. توجه داشته باشید که بهترین و مرغوب ترین چوب چینی آن است که رنگ آن سفیدتر، وزن آن سنگین تر، صاف تر و بدون سوراخ شدگی و پوسیدگی باشد.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از: ریشه  چینی – ریشه سالسپاری

طبیعت چوب چینی:

گرم و تر تا کمی خشک است

نحوه استفاده از چوب چینی:

چهل گرم از ساییده شده یا رنده شده ی آن را در آب یا عرق گیاهی مناسب بیماری مورد نظر بیست و چهار ساعت بخیسانید و روز بعد هفت تا هشت لیتر آب خالص در آن ریخته و در ظرفی سربسته مانند زودپز، آ نقدر ملایم حرارت دهید تا آب آن به نصف برسد، بعد آن را صاف و خنک کنید و در هر فنجان آب آن بیست تا بیست و پنج گرم نبات حل نمایید و سپس بنوشید و در طول روز به مرور تکرار کنید.مقداری از این آب را می توانید در طبخ سایر غذاهای زوزانه استفاده کنید این مقدار آب را در طول  بیست و چهار ساعت تمام کنید، این کار را بیست و یک تا چهل روز ادامه دهید. از یک هفته قبل از شروع مصرف دارو هم چنین در طول مصرف و حتا چهل روز پس از تمام شدن مصرف دارو از خوردن ترشیجات و میوه های ترش، نمک، آب سرد و خوراکی های نفخ آور مانند حبوبات و بقولات باید پرهیز شود. از فعالیتهای زیاد بدنی و نیز از فعالیت جنسی و قرار گرفتن در هوای سرد و آب سرد باید اجتناب شود.

خواص درمانی چوب چینی:

اگر این دارو طبق دستور ذکر شده مصرف شود، برای کاهش مقدار اوره ی خون اثر مفید دارد،

رقیق کننده و تصفیه کننده ی خون است،

باز کننده ی گرفتگی ھا و انسداد عروق، معزق و محلل است،

خواب آور می باشد،

مقوی معده و نیروی جنسی و مدر بول است،

رطوبت ها را خشک می کند،

درمان گیاهی سردرد

برای درمان سردردهای مزمن، فلج، رعشه، تشنج امتلایی، حواس پرتی، چرت زدن، اقسام مالیخولیا، جنون، امراض سوداوی وخونی مانند جذام و سفلیس یاشانکر ملایم مفید است،

برای درمان زخم ها و جراحات بد،جوش و کورک، جرب، زخم های کلیه و مثانه و بیماری های رکتوم، بواسیر، نواسیر و اسهال بواسیری نافع است، استسقالحمی، بیماری سوء القانیه یا کاسکسیا، یرقان سیاه و سل مصرف می شود،

درمان گیاهی انواع سرطان:

در موارد ورم های سفت سوداوی و تب های سوداوی، انواع سرطان، رماتیسم، درد مفاصل، سیاتیک، نقرس و درد لگن خاصرہ کاربرد دارد،

از ریزش مو جلوگیری می کند،

در موارد ترک اعتیاد به افیون و رفع سمیت اخلاط فاسد شده ی سوخته و اعاده ی نیروی جنسی اشخاص مأیوس و روشن کردن رنگ چهره مؤثر است.

مصرف آن برای جوانان مضر است،

افراد گرم مزاج زیر چهل سال و سرد مزاج زیر سی سال باید از مصرف آن پرهیز کنند،

از مصرف این دارو در فصل گرما و در مناطق گرم پرهیز شود،

کسانی که گرم مزاج .هستند بهتر است از مصرف آن به کلی صرف نظر کنند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *