قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان گیاهی خروسک با انواع گیاهان دارویی
خروسک
خروسک

درمان گیاهی خروسک با انواع گیاهان دارویی

خروسک

خروسک یا حناق یا خناق یا لارنژیت حاد یا ورم بیشتر در کودکان، هنگام شب و موقع خوابیدن پیش می آید که باعث وحشت اطرافیان بیمار می شود. زمانی که حالت بیمار رو به وخامت می گراید بایستی هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کرد، زیرا خطر  خفه شدن در کار است.

در صورت بروز این بیماری باید از مصرف غذاهای بودار، سرخ کرده، انواع فلفل، ادویه جات و شیرینی های قنادی پرهیز کنید.

هر روز صبح چهار یک قسمت از آن را بنوشید و در فاصله ی هر دو غذای روزانه، انگور زرد و رسیده ی فراوان میل کنید.

اگر این بیماری بدون تب و حتی بدون ورم خارجی بابونه ی شیرازی، گل بنفشه و مریم نخودی از هر کدام ۱۵ گرم، جو مقشر شده ۳۰ گرم، همه را مخلوط و ۱۰ قسمت کنید و هر قسمت را یک روز بجوشانید و آب آن را صبح، ظهر و شب بنوشید. ضمناً مالیدن عسل به داخل حلق نیز مؤثر خواهد بود.

اگر بیماری با تب همراه باشد، مغز ناخنک، پر سه پستان از هر کدام ۲۰ گرم، ریشه ی کاسنی و خارخاسک از هر کدام ۵۰ گرم، همه را نیم کوب کرده و روزی سه مرتبه هر بار یک قاشق غذاخوری از آن را بجوشانید سپس آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. برای کودکان زیر ده سال هربار یک قاشق شربت خوری از دارو را بجوشانید.

نشانه‌های خروسک عبارتند از “پارس مانند شدن” سرفه، استریدور (صدایی زیر و شبیه خس خس به هنگام دم)، گرفتگی صدا و سختی تنفس که در هنگام شب تشدید می‌شوند.

سرفه‌های پارس مانند معمولاً صدایی مانند صدای فوک و یا شیر دریایی دارند. گریه می‌تواند باعث تشدید خس خس شود؛ خس خس می‌تواند نشاندهنده تنگ شن مجرای هوا گردد. با بدتر شدن خروسک ممکن است از شدت خس خس کاسته شود.

علائم دیگر عبارتند از تب، زکام (علائمی ماشبه علائم سرماخوردگی)، و به داخل فرورفتن پوست میان دنده‌ها.جاری شدن آب دهان و یا ظاهری بیمار معمولاً به دیگر موارد پزشکی مربوط است.معاینه بالینی بیماران باریک شدن فضای ساب گلوتیک را نشان می‌دهد چیزی که در رادیوگرافی با نمای برج کلیسا مشخص می‌شود. کروپ به ندرت با عوارض جدی همراه است تنها در ‎ ۱/۳ تا ‎ ۲/۶ درصد از بیماران نیاز به بستری در بیمارستان وجود دارد. مدت بیماری معمولاً ۵ روز است، بعد از کاهش علایم جدی، سرفه خفیف ممکن است هم‌چنان برای چندین روز وجود داشته باشد. یک رابطه بین ابتلا به کروپ و آسم وجود دارد اما این‌که کدامیک عامل دیگری است مشخص نیست. در یک مطالعه در بیماران با تشخیص کروپ ریسک ابتلا به آسم تقریباً ۲ برابر شد.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *