قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماریها با سرد نوشها و دمنوشهای گیاهی / درمان گیاهی سرماخوردگی در طب سنتی
درمان سرماخوردگی
درمان سرماخوردگی

درمان گیاهی سرماخوردگی در طب سنتی

درمان گیاهی سرماخوردگی در طب سنتی

درمان سرماخوردگی

انواع تشکیل دهنده: نعناع فلفلی، گل آقطی (به نسبت مساوی)

 روش آماده سازی و مقدار مصرف دمنوش

گیاهان فوق را مخلوط نموده، و به دور از نور در یک ظرف تیره نگهداری کنید. و در هر نوبت ۱ تا ۲ قاشق از مخلوط فوق را در یک قوری به همراه یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کرده. سپس صاف نموده به همراه لیمو ترش و عسل مورد مصرف قرار دهید و روزی ۳ فنجان و هر نوبت ۱ فنجان بنوشید. دمنوش فوق راجرعه جرعه بنوشید.

درمان سرماخوردگی با عسل و لیمو

ظاهراً مثل اینکه زمانی از سال است که همه بیمار هستند.تقریباً هرکسی که می شناسم با یک نوع بیماری در ماه گذشته برخورد کرده است.در خانه ما سرماخوردگی، سرفه، آبریزش بینی، تب واگیردار، عفونت گوش و بدتر از همه گلودرد شایع شده بود.

بدترین چیز درمورد سرماخوردگی، سرفه، آبریزش بینی، گلودرداین است که شما به دکتر می روید، اما حتی اگر احساس مرگ هم کنید، دکترهایک چیز را به همه می گویند.متأسفانه این یک ویروس است و ما واقعاً نمی توانیم کاری انجام دهیم.فقط باید استراحت کنی.در واقع، امروز صبح رفتم دکتر چون مطمئن بودم استرپتوکوک دارم.منطورم این است که ممکن نیست یک همچین گلو درد بدی برای 3 روز داشته باشی وهیچ نشانه ای از بهبودی به همراه نداشته باشد.اینطور نیست؟ وقتی دکتر گفت که ویروسه می خواستم یک ویروس بهش بدم! او سپس گفت برای اینکه درد را آرام کنم،ایبوپروفن بخورم… اوه، صبر کنید.شما باردار هستید؟ خوب، این یک نسخه اسپری بی حس کننده است که گلوتون را برای 20 دقیقه بی حس می کند.20 دقیقه؟نه متشکرم.من فکر کردم که نیاز به چیزی دارم که گرم و تسکین دهنده باشد و کاملاً طبیعی!

چند روز پیش داشتم چیزی راجع به عسل می خواندم.من یک مقاله تحقیقاتی خواندم که به 105 کودک دچار سرماخوردگی یا عسل داده بودند یا داروی ضدسرفه با عصاره و طعم عسل و یا هیچ درمانی انجام نداده بودند. تمام کودکان بهتر شدند، اما طبق گزارش و رتبه بندی والدین در مورد نشانه های سرفه، به کودکانی که عسل داده شده بودند نتیجه بهتری حاصل شد.محققان گفته بودند که عسل ممکن است با پوشش دادن و تسکین گلوی تحریک شده کارایی داشته باشد و گمان می رود که اثرات آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال داشته باشد.عسل تیره رنگ نظیر عسل گندم سیاه که در تحقیق بکار رفته بود، به ویژه دارای آنتی اکسیدان بالایی است.

فقط اطمینان حاصل کنید که عسل را به کودکان بالای 12 ماه می دهید، به کودکان زیر 12 ماه نباید عسل داده شود.

دختر کوچک دو ساله من سرفه و آبریزش بینی داشت، ولی واقعا هیچ دارویی نبود که من به او بدهم.من این درمان طبیعی سرماخوردگی را درست کردم و هر دویمان بعدازظهر کمی از آن خوردیم،و واقعاً همان چیزی بود که می خواستیم.آنقدر ساده است که حتی در تنگنا هم می توانید درستش کنید.عسل شیرین است و لیمو خاصیت نشاط مرکبات را فراهم می کند.سری بعدی که احساس ناراحتی و مریضی کردید، یک لیوان درست کرده و بنوشید تا سالمتر شوید.

نحوه تهیه دمنوش لیمو و عسل:

مواد لازم:

آب: 1پیمانه

عسل:2 قاشق چایخوری

آب لیموی تازه: 2 قاشق چایخوری

1.آب را روی اجاق یا در لیوان در مایکرویو گرم کنید.

2.عسل و آب لیمو را به آب گرم اضافه نمایید و تا زمانی که عسل در آب حل شود هم بزنید.

3.با یک قاشق پیش از نوشیدن تست کنید تا مطمئن شوید زیاد داغ نیست.

مطلب پیشنهادی

انواع شربت انار

انواع شربت در طب سنتی

انواع شربت در طب سنتی شربت نعناع و انار علاج معده های ضعیف وکم اشتهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *