درمان گیاهی موهای چرب…


درمان گیاهی موهای چرب…

درمان گیاهی موهای چرب...

 

راه های درمان موهای چرب

اگر با مالش دادن یک دستمال کاغذی بر روی پوست سر خود، آثار چربی را بر روی دستمال مشاهده کردید، شما موهای چربی دارید و برای مداوای آن میبایستی، موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

  • ابتدا شامپوی خود را بررسی کنید. ممکن است چربی موی شما کاملاً پاک نشده باشد.
  • هفته ای یک بار 2/1 فنجان astringent استرین جنت (پماد موضعی منقبض کننده) را بر روی سر خود ریخته، و ماساژ دهید. برای 10 دقیقه این ماده بر روی سر شما باقی بماند. سپس کاملا تمامی سر را شستشو دهید.

دستورالعمل تقویت کنندهٔ موهای چرب

 یک عدد تخم مرغ 2/1 فنجان شیر  ۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش ابتدا مواد بالا را مخلوط کرده، و بر روی پوست سر خود ماساژ دهید. سپس سر خود را در یک ورقه فویل آلمینیوم برای مدت ۳۰ دقیقه بندید. در نهایت سر خود را با سرکه سیب آبکشی کند.

جلا دادن موها با آب سیب

 ژلاتین گیاهی موجود در آب سیب جذب کنندهٔ چربی اضافی موها هستند، و آنها راکاملا پاک می کند. برای این کار3/1 فنجان آب سیب را با 2/1 قاشق غذاخوری سرکه سفید در ظرفی مخلو کرده، و محلول به دست آمد. را بر روی موهای تاز شسته شده بریزید. برای ۱۵ دقیقه این مواد را روی سر نگه دارید. سپس موها را با آب معدنی شستشو دهید. سرکه قدرت جذب کنندگی سیب افزایش میدهد.

هنگامی که زمان کافی برای شامپوکردن موها نداریم.

 شما با پاشیدن کمی پودر بچه به ریشه های مو، میتوانید چربیهای سر را به سرعت جذب کنید.

و سپس موها را شانه کنید. اما دقت کنید که استفاده بیش از حد پودر بر روی سر به شما ظاهری موهای خاکستری میدهد.

راه های مبارزه با رنگ پریدگی موهای رنگ شده

 
  • در انتخاب رنگ موی، موهای خود دقت کنید. شامپوهای شوره سر به شامپوهایی که رنگ موها را از بین می برند، معروف شدهاند. اغلب این نوع شامپوها، برای از بین بردن رنگ زیادی موها در مواقعی که بخواهیم دوباره موها را رنگ کنیم، توصیه می شود. همیشه شامپویی ضد قلیایی ملایم را برای موهای خود انتخاب کنید. (شامپو بچه بهترین آنهاست). اگر شما شوره سر دارید، درمان شوره سر خود را ادامه دهید.
  • یکی دیگر از راه های مبارزه با کم رنگ شدن موها، آن است که ۳۰ عدد قرص آسپیرین را در ظرف پر شامپوی معمولی حل کنید. مادهٔ به دست آمده نیازی به یخچال ندارد، و این شامپو موها را کم رنگ نمی کند. این ترفند در سریالهای تلویزیونی که هنرپیشه می بایستی در طول مدت سریال رنگ موهایش همیشه یکنواخت باشد، به کار میرود. من این موضوع را از یک آرایشگر حرفهای هالیوود که خود بر روی هنرپیشه ها اعمال میکرد، فهمیدم.
  • بعد از رنگ کردن موها حداقل تا ۲ روز موهای خود را شامپو نکنید، تا رنگ آنها حفظ شود.
  • همیشه با آب ولرم موهای خود را بشویید، چون آب داغ سرعت رنگ باختن مو را افزایش میدهد. داغی آب موجب باز شدن پوسته روی مو شده، و رنگ مو زودتر از بین میرود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد