قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان گیاهی نقرس چیست؟!
نقرس
نقرس

درمان گیاهی نقرس چیست؟!

درمان گیاهی نقرس چیست؟!

نقرس

بیماری است که در اثر زیاد شدن اسیداوریک خون به وجود می آید. علت ایجاد درد، در اثر جمع شدن رسوبات اورت ها در لابلای مفاصل (مفصل انگشت بزرگ پا) است. درمان این بیماری مثل درمان دردهای مفصلی است که قبلاً گفته شده است، فرمول معجون سورنجان و بقیه داروهای آن از همه مفیدتر است. زیرا سورنجان دارای کلشین است و داروی اصلی نقرس همان کلشی سین میباشد، بقیه داروهای مالیدنی و ضمادی قبلی نیز برای نقرس مفید است.

مبتلایان به نقرس اگر می توانند از تریاق کبیر استفاده کنند نتیجه بهتری به دست خواهند آورد تا داروهای دیگر، بیماران نقرس اگر روزانه به جای آب از آب آلو و سکنجبین استفاده کنند بهتر است. اگر التهاب و درد شدید باشد از نسخه زیر استفاده نمایند.

آلوچه خشکه 20 گرم

عناب 100گرم

زرشک 100 گرم

گل بنفشه 2 گرم

کالنج 10 گرم

تخم گشنیز 5 کرم

تخم خرفه 10 گرم

تخم کاهو 10 گرم

بالنکو10 کرم

همه را نیم کوب کرده ۱۵ روز صبح و عصر جوشانده، آب آن را با لعاب اسپرزه یا ۵ گرم ترنجبین شیره کش شده میل نمایند. محل التهاب و درد را باید با آب برگ چغندر و سکنجبین به شویند یا با گل ارمنی، تخم شوید، تخم کرفس، بادیان، زنیان، آویشن شیرازی، انیسون و تخم گشنیز از هر کدام به نسبت مساوی کوبیده در پیه یا روغن زیتون ریخته به مالند، میتوان از چند تای آنها نیز استفاده نمود. خرفه در گلاب حل کرده قدری کافور افزوده ضماد کنند دادن آب ترب و سکنجبین و تبدیل مزاج به مزاج طبیعی باعث از بین رفتن رسوبات شده، درد را ساکت میکند. بیماران مبتلا به نقرس می توانند روزانه به جای آب ماء الشعیر نوشند و نیز بایستی ازداروهای زیاد کننده ادرار استفاده نمایند. از غذاهای غلیظ، چرب، سرخ کرده و گوشت پرهیزکنند و غذاهای سرد و رقیق مصرف نمایند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *