قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان گیاهی واریس وفتق جزئی با داروهای گیاهی
درمان گیاهی واریس
درمان گیاهی واریس

درمان گیاهی واریس وفتق جزئی با داروهای گیاهی

درمان گیاهی واریس وفتق جزئی با داروهای گیاهی 

-مورد، پوست میوه انار، میوه سرو کوهی، پوست ریشه زرشک: جوشانده هر یک از اینها یا مخلوط با هم بطور مالیدن موضعی با ضماد موضعی در درمان واریس نافع است.

-سمفیتون: کمپرس ریشه تازه یا گرد خشک ریشه بر روی کوفتگی التهاب رگها و واریس و .زخمها و نقرس با نتایج عالی همراه است

-شبدر زرد: سر شاخه شبدر زردکوبیده له شده تازه آن در درمان ترمبوز و واریس مؤثر است قابلیت نفوذ پذیری مویرگها را کاهش داده و خون را رقیق میکند. همچنین دم کرده ۳۰ گرم در نیم لیتر آب بصورت خوراکی مفید است.

-پوست درخت فندق، جوشانده ۵۰ گرم در یک لیتر آب با سرکه برای زخم های واریسی بسیار نافع است. پوست میوه فندق: جوشانده ۲۰ گرم، پوست میوه فندق در درمان واریس و تنظیم قاعدگی مفید است. جوشانده آن درمان واریس ها و ناراحتیهای گردش خون خوراکی و تفاله ضماد شود

– جهت شستشو وضد عفونی زخم هاو بواسیر آب لیمو به محل درد بمالید و خوراکی نیز میلکنید. 

-مصرف سیر و ضماد آن مفید است.

-زهره بز نر از جمله علاجات پاغر و واریس است. (همچنین گوشت زائد را برای کند)

-ضماد برگ ترو میوه سرو برای فتق خوب داروئی است پونه و آب پنیر چندین روز پیاپی مصرف کنند (خوراکی) در علاج پا غرو واریس مفید است.

-ریشه و برگ گل قاصد بسیار مفید است.

-میوه سرو در علاج فتق مفید است.

-مالیدن آب لیمو و خوردن آن باعث تقویت دیواره رگهای ساقه پا می شود.

– از برگ مو در موارد بی نظمیهای دستگاه وریدی و مویرگی، واریس، بواسیر، جوش صورت و بی نظمیهای یائسگی استفاده می شود.

-گیاه ( Silybum marianum) تیره کاسنی، خر شف بری، در درمان فراخ شدن عرضی سیاهرگهای یک عضو انبساط و کشیدگی دردناک سیاهرگهای حجیم و بیماری مسافرت مصرف دارد.

-جهت واریس :

ریشه اگیر ترکی، یک قسمت، برگ و میوه شاه بلوط یک قسمت، برگ گزنه یک قسمت، برگ آویشن شیرازی یک قسمت: مقدار یک قاشق غذاخوری از داروی فوق را که قبلاً کوبیده باشد با ۲ لیتر آب جوشانده و بهمراه نصف قاشق نمک به آب وان اضافه کرده تا زیر زانو را در آن قرار دهند.

-گزنه خشک ۱۰ گرم، اکلیل الملک ۱۰ گرم، کیسه کشیش ۱۰ گرم یا گندم سیاه نیز همین خاصیت را دارد، آب گیاه دم اسبی  ۲۰ میلی لیتر

-گیاهانی همچون گزنه و دم اسبی که سیلیس فراوانی دارد دیواره سیاهرگها را تقویت می کند کیسه کشیش و گندم سیاه که حاوی فلاونوئید است نیز همین خاصیت را دارد.

گیاهان خشک را در یک قوری ریخته با ۵۰۰ میلی لیتر آب جوش دم کرده بعد عصاره دم اسی را با آن اضافه و مخلوط کنید روزی ۳ بار هر بار یک فنجان.

-۶۰ گرم گیاه دم اسبی رابا ۷۵۰ میلیلیتر آب بجوش آورید و بگذارید حداقل ۳ ساعت بجوشد تا عصاره مورد نظر بدست آید * کمپرس سرد از عرق ها ماملیس یا تنطور شاه بلوط هندی روی موضع واریس مفید است.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *