خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی
آووکادو
آووکادو

درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی

درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی

آووکادو

در ایران نمی روید. درختچه است کوچک که میوه خوراکی و به شکل و در ابعاد گلابی است. رنگ خارجی آن قهوه مایل به بنفش ولی رنگ گوشت داخل آن سبز و گوشت مغز آن سبز روشن مایل به سفید است. درمرکز میوه یک دانه مادور با دو لپه قرار دارد. گوشت میوهٔ آووکادو چرب است و از دانه آن روغن ثابتی استخراج می شود که حدود ۷ درصد اسیدهای اشباع شـــــــده نظیر اســـیـد پالمیتیک، استئاریکآراشیدونیک و حدود ۸۰درصد اسیدهای اشباع نشده نظیر اسبیل اولئیک ولینولٹیک و ویتامین های C ،B ،A به مقادیر قابل توجهی میباشد. روغن آووکادو به علت دارا بودن ویتامین و مواد چرب تنها و یا مخلوط با روغن کنجد برای تهیه کرم های زیبایی مختلف مخصوص پوست های خشک به کار میرود. برای زیبایی و لطافت و جلوگیری از پیدایش چروک پوست صورت، آووکادو را به شکل ماسک میتوان به کار برد. برای این منظور میوه کاملاً رسیده و پوستکنده را له کرده، حاصل را روی صورت و گردن قرار دهید. ۲۰ دقیقه در محل آرامی استراحت کنید. سپس صورت را با آب ولرم بشویید و بعداً از یک کرم مناسباستفاده کنید.

آووکادو دارای اثرات مسکن ملایم، مقوی معده، التیام بخش (زخم) است. مقدار کالری حاصل از مصرف این میوه دو برابر موز است و در تهیه بسیاری از محصولات غذایی، تنها و یا مخلوط با محصولات دیگر، مورد استفاده قرار می گیرد.

اسپرزه 

برگ و به ویژه دانه آن برای مصارف پزشکی به کار میرود. این گیاه در منطقه وسیع شمال ایران، مسجد سلیمان و بوشهر می روید.اسپرزه دارای اسید گالیک وتانیک و نیز گلیگوزیدی به نام اوکوبین در قسمتهای مختلف و مقدار فراوانی لعاب است. دانه اسپرزه به خاطر داشتن لعاب اثرملین دارد s همچنین سبب التهاب پوست می شود.

از لعاب این گیاه برای رفع استفاده می شود. همچنین به شکل ضماد برای التیام زخــمها و آبسه ها به کار میرود.

telegram

همچنین ببینید

رنگ کردن مو با مواد طبیعی

با رنگ گیاهی بابونه موهای خوش رنگ و خوش حالتی داشته باشید …!

 با رنگ گیاهی بابونه موهای خوش  رنگ و خوش حالتی داشته باشید …!  بابونه  رنگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *