قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی
برگ بو
برگ بو

درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی

درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی

برگ بو 

در ایران، درخت برگ بو در نواحی شمال کشور و اطراف تهران پرورش داده می شود. ترکیبات اصلی ان سینئول، اوژنول، ژرانیول و پین است. علاوه بر این دارای تانن و مواد تلخ نیز میباشد. ضد عفونی کننده و آرام بخش پوست می باشد. برای استفاده از این اثرات روشهای مختلف زیر را میتوان به کار برد. ۵۰ گرم برگ خشک گیاه را در یک تکه پارچه نخی ریخته، آن را در یک وان آب داغ میاندازند و صبر میکنند تا ولرم شود. نیم ساعت در این اب حمام میکنند، پس از ان منافذ پوست جمع میشود، رنگ آن صورتی شفاف میگردد و موجب احساس یک آرامش عمومی می شود. ۵۰ گرم برگ خشک را ده دقیقه در یک لیتر آب میجوشانند، حاصل را صاف کرده، صاف شده را به آب وان افزوده نیم ساعت در آن حمام می کنند. این حمام (دومرتبه در هفته، به مدت یک ماه) برای برطرف کردن جوش های جلدی توأم باعصاره برگهای درخت برگ بو به شکل موضعی برای برطرف کردن دردهای روماتیسمی و دردهای ناشی از کوفتگی و ضربه توصیه شده است.

 بنفشه معطر

در ایران در بسیاری از نقاط به ویژه زیر سایه درختان و در نواحی کوهستانی می روید. ترکیبات ان عبارت است از: حاج حسن روغن فرار، موسیلاژ، آمیدون ویولین  ویتامین   C.

 بوی مخصوص بنفشه مربوط به وجود ترکیبی در این روغن به نام ایرون است. علاوه بر این، روغن مزبور حاوی اوژنــول، الکل بنزو گیک نیز میباشد. نرم و سفید و شفاف کننده پوست صورت، گردن و دست است. برای تهیه شیر زیبایی リ jÍ بنفشه، ۱۵ گرم برگ تازه سه دقیقه در نیم لیتر شیر جوشان دم می کنند. پس از صاف کردن صورت و گردن را به آن آغشته نموده ۱۵ دقیقه در محل آرامی استراحت می نمایند. سپس پوست را با آب ولرم شسته و با یک کرم مناسب چرب می کنند. موارد استعمال دارویی و درمانی آن عبارت است از: خلط آور، ضدسرفه، آرام کننده، نرم کننده، ضد ورم،استفراغ آور.

 

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *