قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی
درمان گیاهی
درمان گیاهی

درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی

درمان گیاهی پوست با داروی گیاهی

 بو مادران 

بومادران در کنار جاده ها،زمینها و مراتع تا ارتفاع ۲۷۰۰ متری یافت می شود. گیاه گلدار リ جمع آوری کرده و در سایه و حرارت کمتر درجه مواد تلخ و اسانس های فراردارد. بومادران دارای خاصیت ضد التهاب وضد اسپاسم است را تحریک ترشحات معلده را می کند. .3 راه خـوراکی در اسهال، نفح، قاعدگی دردناک و دیررس، بواسیر و سرفه مصرف میشود. از راه خارجیں بر روی زخمها مالیده می شود. بومادران خاصیت ضداحتقان دارد و به این مناسبت آنرا مخلوط با یک روغن مناسب مانند روغن کنجد برای تهیه کرم و یا لوسیونهای محافظ بویژه در برابر آفتاب بکار می برند. در ترکیب لوسیونهای مخصوص مبارزه با شوره سر نیز از آن استفاده می کنند.

بید

درخت بید در نواحی مختلف سلسله جبال البرز، آذربایجان، و جنوب ایران می روید. حاوی سالیسین، تانن و ترکیباتی با اثر ضد عفونی کننده میباشد. حرارت بدن را کاهش میدهد و دردهای رماتیسمی را داشتن تانن به عنوان یک داروی ضد اسهال مصرف می شود. از طریق خارجی جوشانده ان را مصرف میکنند. افزودن جوشانده پوست باید به آب حمام، درمان بیماریهای قارچی پوست را تسریع مینماید. برای این منظور ۱۰۰ گرم پوست باید را ۱۵ دقیقه در یک لیتر آبمی جوشانند. حاصل را پس ازصاف کردن به آب حمام می افزایند. از : استفاده از دم کرده پوست بید (۱۰۰ گرم پوست بید در یک لیتر آب جوشان) به عنوان یک لوسیون پاک کننده (به مناسبت دارا بودن تانن و ترکیبات سالیسیلیک) پوستهای چرب با منافذ باز را تمیز می کند و موجب لطافت و زیبایی اینگونه پوستها می شود.

مریم گلی

حاوی اسانس فرار است. با مقادیر دارویی کم، این گیاه دارای اثر ضدالتهاب، به ویژه بر روی مخاطها است. یک پیشتاب او را ملایم است و همچنین ترشح عرق بدن را کنترل می کند. به خاطر وجود تانن این گیاه خاصیت ضدالتهابی و قابض دارد. در استعمال خارج به شکل لوسیون یا کمپرسی برای زخمها استفاده دارد. برای جلوگیری و برطرف کردن بوی نامطبوع عرق پا یک قاشق چایخوری گرد نرم مخلوط برگ و سرشاخه های گلدار . .مریمگلی را در هر کفش بپاشید به منظور برطرف کردن خستگی جسمانی، تقویت فعالیتهای طبیعی سلولهای پوست بدن و لطافت و تقویت موی سر، دم کرده برگ خشک مریم گلی را (۱۰۰ گرم برگ در یک لیتر آب جوشان) به آب حمام و آب آبکشی موی سر بیافزایید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *