قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمورد بیماری صرع بیشتر بدانید
صرع
صرع

درمورد بیماری صرع بیشتر بدانید

درمورد بیماری صرع بیشتر بدانید

صرع

این بیماری که به علل مختلفى مانند ضربه و فشارهای وارده به مغز و سایر آثار دیگری از قبیل تومورها، ناراحتی های انتقالی اندام ها و غیره به وجود می آید. دو نوع مهم آن جلب توجه می نماید ۱- صرع نوزادان ۲- صرع بزرگسالان بنام صرع بزرگ که هر دو دارای اهمیت مخصوص به خود می باشد. بحث علمی آن بیش از این در اینجا مقدور نیست. به طور کلی پرهیز در این بیماری مورد توجه کامل می باشد، زیرا ناپرهیزی خود باعث تجدید حملات صرعی و تشدید آنها میگردد از جمله: چیزهای ترش، لبنیات، میوه های تر، ماهی، مرغابی، کرفس و غذاهای چرب و غلیظ، گوشت حیوانات بزرگ مثل گاو، شتر و کلم قمری، ترب، سیر، پیاز، باقلا، عدس، فلفل، خردل، تره، کاهو، گشنیز را نبایستی مصرف نمود. بی خوابی مفرط و خواب روز در حال پری شکم و خشم و غضب، غم و اندوه، آواز بلند، برق و رعد و اسب سواری یا موتورسواری و همچنین نشستن در ماشینی که شیشه هایش پایین باشد که مصروع به تواند از آن به خارج نگاه کند و همه و همه زیان آور است. سرمای شدید، گرمای شدید، نشستن در مسیر باد، رفتن بر بلندیها و دیدن اشیاء سریع الحرکت و مشاهده اشیاء خیلی براق، گردان روشنایی زیاد و بوی گوگرد، قطران، قیر و نیز دیدن آب های روان، دیدن آتش شدید، نشستن در مهتاب، بوییدن چیزهای بدبو، خوردن زیتون، نیز باعث عود حملات صرع می شود. این بیماران بایستی پس از ۳ ساعت از صرف غذا به خواب روند و استراحت کنند، بوییدن پودینه، دارچین، زیره و انیسون به طور مرتب و همچنین پاشیدن داروهای فوق روی غذای روزانه مصرع بسیار مؤثر میباشد.

درمان صرع

پودینه ۱۵ گرم- زیره کرمانی ۱۰ گرم -دارچین ۵ گرم -همه را نرم کوبیده، کمی از آن روی غذای روزانه بیمار بپاشند.

 این معجون که بنام معجون سیسالیوس نامیده می شود، بهترین دارو برای صرع است.

سیسالیوس ۲۰ گرم- قردمانا «زیره سیاه» ۱۰ گرم- عاقرقرحا ۱۰ گرم- صمغ انجدان ۱۰ گرم- اسطو خودوس ۲۰ گرم -زراوند مدحرج ۱۰ گرم -غاریقون ۵ گرم -پیاز عنصل ۵ گرم همه را نرم کوبیده، در نیم کیلو عدس حل کرده، روزی سه قاشق مرباخوریمصرف نمایند.

خربق در این مرض نافع است. مصروع باید از اشیاء خیلی شیرین، خیلی ترش، لبنیات، میوه های تازه، مرغابی، کرفس و غذاهای چرب و غلیظ و گوشت جانوران بزرگ مثل شتر و گاو و گوشت بز، کلم و شلغم، ترب و سیر، پیاز، باقلا، عدس، فلفل، خردل، کاهو، گشنیز، تره، چیزهای سرد و حمام زیاد، بی خوابی مفرط، خواب روز و خواب بعد از پرخوری و نیز بایستی از خشم و غضب، غم و اندوه و آواز بلند، رعد و برق و از سواری بر وسایل تندرو که زمین را در زیر پای خود ببیند. مثل نشستن در اتومبیل و نگاه کردن به خارج جاده، زیاد خواندن کتاب و روزنامه، کثرت جماع و سرمای سرد و گرمای گرم، نشستن در محل وزش باد و قرار گرفتن بر بلندیها مثلاً پشت بام، بالای کوه و تپه، نگاه کردن بر اشیاء خیلی براق و گردان، روشن و بوی گوگرد، قیر و قطران، دیدن آب روان و آتش، نشستن در مهتاب و دود اشیاء بدبو، خوردن پنیر و زیتون زیاد خوردن ماهی و جگر نیز بپرهیزند. این مبحث که با تغییرات کمی تکرار شد اهمیت پرهیز را می رساند. از جوشانده عود الصلیب یا چوب حیات به جای آب نوشند و بعد از خوردن غذا بلافاصلهنخوابند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *