قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمورد سرطان مثانه چه میدانید؟؟
سرطان مثانه
سرطان مثانه

درمورد سرطان مثانه چه میدانید؟؟

درمورد سرطان مثانه چه میدانید؟؟

سرطان مثانه

سرطان مثانه در حدود ۲٪ تا ۳٪ از سرطان ها راشامل می شود. این بیماری بیشتر در افرادی که سن آنها بالای ۵۰ سال است شایع می باشد. همچنین سرطان مثانه در مردان بیشتر از زن ها اشاعه دارد. تقریباً یک چهارم افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند فاقد نشانی های اولیه  بیماری هستند. در هر حال در اثر این بیماری خون بیشتری در ادرار دیده می شود. سایر علایم عبارتند از:ایجاد درد بعد از ادرار، انجام ادرار در دفعات زیاد به خصوص در شب و انجام ادرار به صورت چکه ای یا قطره ای،

درباره ی علل تولید سرطان مثانه عوامل زیر را مؤثر و مقصر میدانند: توتون و تنباکو، نیتراتها، رنگهای آنیلین و غیره.

قرار گرفتن در معرض رنگ هاى شیمیایی ،پاک کن، محصولات رنگی و عفونتهای مزمن شیستوزوما هماتو بیوم از فاکتورهای خطرزا برای این بیماری است. کار سینوم سلول ترانزیشنال شایع ترین نوع سرطان مثانه است.

علایم سرطان مثانه

شایع ترین نشانه، وجود خون در ادرار است. وقتی تومور به خارج از مثانه پیشروی می کند، علایم می تواند مربوط به فشار تومور به ساختارهای موضعی باشد مثل تورم پا، درد لگنی و یا فشار روی اعصاب شبکه  لگنی، سرطان های مثانه به سطحی مهاجم و متاستاتیک تقسیم می شوند. مهمترین فاکتور مشخص کننده میزان تهاجم تومور به دیواره  عضلانی مثانه است.

درمان سرطان مثانه

تومورهای سطحی مثانه را می توان با عمل جراحی و با مشاهده از راه مجرای ادرار، به وسیله  دستگاه مثانه بین برطرف کرد. در هر حال اگر یک غده یا تومور در بافت جداری مثانه نفوذ کرده باشد، برحسب محل تومور ممکن است لازم باشد که قسمتی از مثانه یا تمام آن قطع و از بدن خارج شود. تومورهایی که به جدار عضلانی تهاجم کرده اند نیاز به درمان های وسیع تری دارند.

پیشگیری از سرطان مثانه

ریسک فاکتور عمده در این بیماری کشیدن سیگار است. سیگاری ها ۴ تا ۷ برابر افراد غیرسیگاری به این نوع سرطان دچار میشوند، لذا اگر میل دارید به انواع سرطان دچار نشوید، توصیه می شود که از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *