در دوران یائسگی مراقب پوکی استخوان باشید!!


در دوران یائسگی مراقب پوکی استخوان باشید!!

در دوران یائسگی مراقب پوکی استخوان باشید!!

برخی مواد غذائی و گیاهان شفابخش برای کنترل پوکی استخوان و رفع ناراحتی های یائسگی

رژیم غذائی مناسب برای دوران یائسگی زنان باید شامل دانه های کامل غلات، انواع لوبیا، میوه و سبزی بخصوص آناناس و لبنیات بخصوص ماست تازه و غذاهای دریائی شامل انواع ماهی و بخصوص گیاهان دریائی و مقدار محدودی گوشت قرمز کم چربی و فرآوردههای دانه سویا نظیر آرد سویا و شیر سویا و پنیر سویاست. فرآوردههای سویا دارای ترکیبات شیمیائی مولد استروژن گیاهی اند. که برای رفع ناراحتیهای دورهٔ یائسگی بخصوص ناراحتی داغ شدن بدن خیلی کمال می کنند. استروژن های گیاهی باغذا وارد بدن می شوند و در نقش استروژن طبیعی بدن عمل می کنند. تاکنون در حدود ۳۰۰ گونه گیاه دارای استروژن گیاهی شناخته شده است. در اینجا به تعدادی از این گیاهان که بیشتر دارای این ترکیبات شیمیائی شفابخش اند، اشاره می شود. از این گیاهان می توان به صورت دم کرده، جوشانده، تنطور یا قرص و یا از برخی از آنها به طور خام باسالاد استفاده نمود.

۱- یولاف یا جودوسر"

این گیاه شفابخش برای دورهٔ یائسگی خیلی مفید است اعصاب را آرام می کند، کلسترول را کاهش می دهد، گردش خون را اصلاح می کند، و استخوانها را استحکام میبخشد و در عین حال برای آرام کردن سردرد و افسردگی نیز مفید است. در جودوسر کلسیم و مواد معدنی کمیاب و پروتئین وجود دارد.

۲- گیاه گزنه"

این گیاه برای تقویت و تحریای فعالیت غدهٔ آدرنال و رفع بی خوابی در دوران یائسگی کمک می کند

گیاه قاصدک یاخبرآور

این گیاه برای تقویت کبد و هاضمه و رفع داغ شدن بدن در دوران یائسگی و سلامت پستانها و پوست بدن بسیار مفید است. و تمام قسمتهای گیاه شامل برگ، ریشه و گل قابل مصرف هستند. از برگهای سبز آن در سالادو در سوپ استفاده میشود.

برخی مواد غذائی و گیاهان شفابخش برای کنترل پوکی استخوان و رفع ناراحتی های یائسگی ادامه در نسخه دوم 


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد