قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / در فضیلت سر تراشیدن و آداب آن
تراشیدن سر
تراشیدن سر

در فضیلت سر تراشیدن و آداب آن

در فضیلت سر تراشیدن و آداب آن

 

از حضرت امام موسی علیه السلام منقول است که سه چیز است هر که لذتشان را یافت ترک نمی کند: مو را از بیخ گرفتن و جامه ار کوتاه کردن و وطی کنیزان کردن .
حضرت صادق علیه السلام فرمود که موی سر را از بیخ بگیر تا چرک نگیرد و جانوران در آن جا نکنند و گردنت گنده شود و دیده ات جلا یابد و بدنت راحت یابد.
حضرت صادق علیه السلام فرمود که من هر جمعه سر میتراشم .
درحدیث دیگر فرمود که موی پشت سر را تراشیدن غم را زایل میکند.
درحدیث صحیح از حضرت امام موسی علیه السلام منقول است که چون موی سر بلند شود چشم را ضعیف می کند و نورش را کم می کند و مویش را ازاله کردن دیده را جلا میدهد.
در فقه الرضا علیه السلام مذکور است که چون خواهی که موی سر را بتراشی رو بقبله کن و ابتدا کن از پیش سر از جانب پیشانی و بتراش تا دو استخوان که از پهلوهای گوش بلند شده اند و درحین شروع این دعا بخوان بِسْمِ اللّهِ وَبِاللّهِ وَعَلی مِلَۀِ
رَسُولِ اللّهِ سُنَّتِهِ حَنیفا مُسْلِما وَمااَنَا مِنْ الْمُشْرِکینَ اَلّلهُمَّ اَعْطَنی بِکُلِ شَعْرَهٍ نُورا ساطِعا یَوْمَ الْقِیمَۀِ پس چون فارغ شوی بگو اَلّلهُمَّ
زَیّنی بِالتُّقی وَجَنِّبْنْی الرّدی وَجَنِّبْ شَعْری وَبَشَری الْمَعاصی وَجَمیعَ ماتَکْرَهُ مِنّی فَاِنّی لااَمْلِکُ لِنَفْسی نَفْعا وَلا ضَرّا.
در روایت دیگر منقول است که در وقت شروع این دعا بخواند بِسْمِ اللّهِ وَبِاللّهِ وَعَلی مِلَۀِ رَسُولِ اللّهِ صَ لَّی اللّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ اَلّلهُمَّ
اَعْطِنی بِکُلِّ شَعْرَهٍ نُورا یَوْمَ الْقَیمَۀِ و چون فارغ شود بگوید اَلّلهُمَّ زَیّنی بِالتَّقْوی وَجَنِّبْنیَ الرَّدی .

مطلب پیشنهادی

درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان   چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *