قالب وردپرس درنا توس
ناف
ناف

در مورد ناف چه میدانید؟

در مورد ناف چه میدانید؟

برآمدگی ناف اطفال

برای درمان برآمدگی ناف اطفال، مرزه و زیره  سیاه را نرم بسایید بعد با کمیروغن زیتون مخلوط کرده و بر آن ضماد کنید.

پایه گرفتگی دور ناف

گاهی در اثر خوردن چربی ها زیاد، غذا قوی مانند قلوه، دنبه زیاد، روغن  فاسد و خراب، معده و به طور کلی دستگاه گوارش چربی زیاد عاجز شده و کیسه  صفرا پر می شود. در نتیجه دور ناف گاه و بی گاه درد گاهی خود بیمار در اشتباه می افتد و گمان می کند کهدور ناف را آب فراگرفته است، در صورتی که آب ناف برای کم کردن چربی ها درصدد برآیند و خوراک و غذاهایی که اسید معده را افزایش می دهند بیشتر مصرف کنند تا به مرور پیه دور نافی برطرف گردد. اگر دچار پایه گرفتگی دور ناف شده اید باید چند روز متوالی روزی سه کیلو توت فرنگی تازه را بخورید و مدتی از خوراکی ها زیر بیشتر استفاده کنید مانند: آب غوره، آب زرشک، آب لیمو، آب انگور، آب گلابی،

زخم ناف اطفال

برای درمان زخم ناف اطفال، گلنار فارسی، بلوط، مازو، گل ارمنی، کندر، فوفل، قرص کمر و مرمکی را به نسبت مساوی مخلوط کنید بعد بسیار نرم بسایید و روی آن بپاشید تا خشک شودهنگامی که خیلی خشک شد کمی از آن داروها را با کمی روغن نباتی مخلوط کنید و بمالید.

آب دور ناف

علت آب گرفتگی دور ناف نوشیدن آب سرد در حمام یا مکان  گرم می باشد. برای درمان آن اگر زنبور  زرد را روی ناف بگذارید تا نیش بزنند آب گرفتگی دور ناف به کلی رفع خواهد شد. ضمنا بعضی از دلاکان حمام عمومی در این مورد تخصص دارند و در حمام اب ناف را خواهند کشید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *