قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / در مورد پیلینگ پوست چه میدانید
پیلینگ صورت چیست؟
پیلینگ صورت چیست؟

در مورد پیلینگ پوست چه میدانید

 در مورد پیلینگ پوست چه میدانید

پیلینگ چیست؟

به معنای پوست کندن و از غلاف بیرون آوردن و خراشاندن است در این عمل روپوست نازک و روشن می شود و در این کار لکه های بد ریخت و جوشگاه دسته  از جوش خوردگی ها نیز پاک می شود. پیلینگ روپوست را نو میکند و کار آن کم و بیش به درون پوست راه مییابد. این درمان سابقه ای طولانی دارد. پیلینگ همیشه کم و بیش سبب تحریک پوست می شود و میتواند سبب تفلس لایه های روپوستی گردد این کار اگر با داروهائی که گفته می شود انجام یابد هیچ گونه خطری ندارد. با مواد شیمیائی یا برقی یا باهردو میتوان تحریک وتفلسل پوسعت را انجام ܟܐܦ. یکی از این روشها استفاده از کف صابون سیاه است که در سابق روی چهره می نهادند. این کف بسیار قلیای و سوزاننده است .Y ۳۰ دقیقه بعد از بکار بردن آن پوست سرخ و سوزان میگردد. پوست را با کرم نرم کننده مالش می دهند و چند روزی درنگ می کنند در پایان پوست کنده می شودخطر این کار در ندانستن اندازه قرار دادن کف این صابون روی پوست است.

skin-peeling

به شما اندرز میدهیم که این کار را نکنید زیرا خطرناک است. ادنا یکی از پوست شناسان دانشمند در آغاز قرن اخیر کرمهائی با ریشه اسید سال سیلیک و رزورسین با نتیجه درخشان انتخاب کرد. این دستور هنوز هم به کار میرود و املاح جیوه که خطرناک بود متروک شد. سودی که از پیلینگ در طب زیبایی بدست میآید پوست شناسان را وادار کرد مواد را بهتر کنند و بجائی رسیدند که توانستند از پوست آن مقداری که بخواهند بردارند. امروزه پیلینگ هائی که ریشه آنها تراوش گیاهی است و بدون خطراست در دسترس میباشد.

دیا ترمی:روش آن برداشتن لایه اول روپوست با رشته نازک فلزی گرد میباشد و این رشته به دستگاه دیاتر می متصل است. این رشته را از پائین به بالا روی سطحی که بخواهیم درمان کنیم میکشیم. این روش برای تمام صورت مناسب نیست برای لکه هائی از چهره خوب است نه برای همه آن.

اشعه ماوراء بنفش : اگر این دسته امواج را با شدت کافی به کار ببرند انجام پیلینگ بسیار آسان است به این ترتیب که یک آفتاب زدگی ایجاد می کنند وبعداً تفلس پوست شروع می شود. عیب این روش در آن است که همه پوستچهره یک نواخت نمی شود و در ثانی پوستی که بر جای می ماند دارای دانه های خشن و زشتی خواهد بود. البته هر چیزی که پوست را تحریک کند و ورقه ورقه بنماید پیلینگ نامیده می شود اما برای اینکه نتیجه خوب از آن دستگیر شود لازم است موادی که به کار برده می شود کاملاً کنترل شدهباشد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *