قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / دست و محافظت از آن در طب سنتی
دست و محافظت از آن در طب سنتی
دست و محافظت از آن در طب سنتی

دست و محافظت از آن در طب سنتی

دست و محافظت از آن در طب سنتی

دست

دست هایتان را نمیتوانید پنهان کنید! دست تنها جزی از جسم است که پوشانده نمی شود. بدن را لباس می پوشانید و پاها را کفش. حتی چهره را هم میتوان با پوشش از آرایش پوشاند، اما دستها، جز در مواقعی که دستکش به دست دارید، پوشش ندارند، پس باید به آنها توجه بیشتری داشت. .

پوست دست بسیار حساس و آسیب پذیر است و در اثر انجام کار زیاد، زیبائی و لطافت خود را از دست میدهد و پرچین و چروک می شود، به طوری که اغلب می بینیم بسیاری از زنان با چهره های جوان دستهای پیر و خشنی دارند.

دست

برای محافظت از دستها به هنگام انجام کارهای خانه باید از دستکش استفاده کرد. دستکش لاستیکی افزون بر پوست دستها، ناخنها را هم سالم و تمیز نگه می دارد. شکل و اندازهٔ دست تغییر پذیر نیست. اگر دستهای شما کوتاه و چاق یاباریک و کشیده و یا درشت یا ریز است، چاره ندارید جز اینکه آن را به همان دست، میتوانید نرمی و لطافت بیشتری به آن بخشید.

اگر هر بار پس از شستن دست ها، از کرم یا لوسیون دست استفاده کنید و ناخن ها را مرتب و تمیز نگه دارید، دستهای لطیف و زیبای خواهید داشت. این ماده برای نرم کردن پوست دستها میتوانید کمک بگیرید. برای نرم و سفید کردن دست ها از عسل و آبلیموترش استفاده کنید. مقداری عسل و آبلیموترش را مخلوط کنید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دستها را با آن بپوشانید، سپس با آب نیمگرم بشوئید. از آب پرتقال و عسل هم می توانید ماسک خوبی برای دستهای خشن و تیره درست کنید، این ماسک را پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بشوئید و اثر خوب آن را ببینید. عسل و روغن بادام نیز ماسک خوبی برای دستهاست. مقداری عسل و روغن بادام را مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید و بعد باآب نیمگرم بشویید

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *