دشمنان پوست خود را بشناسید….


دشمنان پوست خود را بشناسید….

دشمنان پوست خود را بشناسید....

 

دخانیات

نیکوتین، توتون و دود جریان خون را در پوست کاهش میدهند، که این خود باعث شد و ضعیف شدن پوست می شود. سیگار سطح پوست را تیره کرده و ظاهری رنگ پریده به شما میدهد.

پوست نیازمند اکسیژن است و اکسیژن در ساختن clastin , COllagen (مواد پروتئینی موجود در بافت های بدن) بدن کمک میکند و جریان خون را افزایش میدهد. تمرین های ورزشی بهتر از هر ماده  زیبایی افزایش دهنده  اکسیژن عمل میکند. شما با ورزش می توانید جریان اکسیژن را در پوست خود افزایش دهید. فقط ۳۰ دقیقه پیادهروی تند هر روزه بهتر از هر محصول آرایشی افزایش دهنده اکسیژن پوست بدن که نتیجه اندکی نیز به بار می آورد، عمل خواهد کرد.

الکل

 نوشیدن الکل باعث خشکی پوست و افزایش رگهای خونی بدن می شود. حتی باعث وخیمتر شدن بیماری Rosacea' خواهد شد.

خورشید

 همه  ما از مضرات نور خورشید آگاهیم. شما با قدم زدن در زیر نور آفتاب هنگام ظهر مانند زمانی که صورت خود را رو در روی یک فر داغ شده قرار می دهید از مضرات آن درامان نخواهید بود. بنابراین همیشه روز خود را باکرم ضدآفتاب آغاز کنید. من شخصاً به دنبال کرم نرم کنندهای هستم که حداقل مواد حفاظت کننده (SPF) آن ۱۵ باشد. این کار باعث می شود که تعداد محصولات آرایشی که برای حفاظت پوست خود به کار می برم را کاهش دهم. همچنین اثرات رژیم غذایی را نیزبر پوست خود کم کنم.

رادیکال های آزاد

 این مشکل را میتوان با ویتامین E رفع کرد، بدین صورت که یک کپسول "هه ۱۰ ویتامین E را با قیچی کوچک و یا سوزن تمیزی باز کنید. آن را مستقیماً بر روی صورت خود بمالید و یا با کمی مرطوب کننده مخلوط کرده و بر روی پوست بمالید.

رژیم های سخت

 رژیم های سخت موجب کمبود مواد غذایی در بدن می شوند، که این کمبود روی ساختار اندام های مهم بدن که شامل پوست هم می شود، اثر میگذارد. وقتی بدن از مواد غذایی تهی شد پوست نازک شده و به راحتی آسیب میبیند و زمان بیشتری برای بهبود مجدد نیاز دارد. همچنین کم کردن مداوم وزن، پوست بدن را شل و سست میکند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد