دلایل ایجاد  تبخال


 دلایل ایجاد  تبخال

 دلایل ایجاد  تبخال

 

عوامل ایجاد یا تشدید کننده:

یبوست، روغن آفتابگردان، تخم آفتابگردان، شکلات، دسر ژلاتینی، گوشت قرمز، نان کاملی، غلات، برنج قهوه ای، کمبود «نقره، مس، طلا، منیزیم، منگنز، سدیم».

درمان:

رفع یبوست (با جوشانده  سنا یا آب آلو)، آب انگور با یک قرص مخمر آبجو، رژیم انگور رسیده و لیمو ترش تازه، روزی  یک ساعت یخ روی موضع بگذارید؛ روزی ده بار با آب و صابون بشویید و خشک کنید و به آبلیموی تازه آغشته کنید؛ مالش با جوشانده زوفا، روزی سه لیوان عرق «شاهتره (۱ گرم) + کاسنی (۳ گرم)».

برای درمان خانگی و سریع تبخال می توانید یکی از روشهای زیر را انتخاب نمایید :

1 - گل همیشه بهار

گل همیشه بهار از دیگر داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال دهانی است. شست و شوی تبخال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود. این مرهم علاوه بر خاصیت ضدویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال نیز می شود. برای تهیه این عصاره کافی است 3 قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تبخال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

2 - روغن چای

استفاده از روغن چای تأثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر از قبیل لب و داخل دهان دارد. روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید.این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد.

3 - سیر رنده شده

یک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت 10 دقیقه روی تبخال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید. سیر روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش می دهد و به اصطلاح آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد