دلایل خشکیالت تناسلی زنان


دلایل خشکیالت تناسلی زنان

دلایل خشکی الت تناسلی زنان

  در این حالت آلت تناسلی خارجی حالت خشک، چروکیده، قرمز همراه با درد و خارش موضعی پیدا می کند. آتروفی آلت تناسلی تا حدی بعد از زمان یائسگی طبیعی میباشد که علت آن کاهش سطح هورمون استروژن در خون فرد است. این عارضه باید برای جلوگیری از عفونت ها و ناراحتی بیمار و همچنین پیشگیری از سرطان این عضو درمان شود. بهترین راه درمان استفاده از پمادهای واژینال استروژن می باشد.

دلایل خشکیالت تناسلی

شایع‌ترین علت «واژینیت آتروفیک» کاهش طبیعی استروژن به دلیل یائسگی است. پس از برداشتن تخمدان‌ها از طریق جراحی، بعد از زایمان یا در دوران شیردهی نیز احتمال بروز خشکی واژن در اثر کاهش سطوح استروژن وجود دارد. داروهای ضد استروژن می‌توانند خطر بروز واژینیت آتروفیک را افزایش دهند. احتمال ابتلا به این مشکل در زنان سیگاری، زنانی که از نظر جنسی فعال نیستند یا زایمان واژینال نداشته‌اند، بیشتر است.

 علایمی خشکیالت تناسلی

سوزش یا خارش بافت واژن، مقاربت جنسی دردناک، خونریزی پس از مقاربت و بیماری‌های دستگاه ادراری مانند سوزش، تردید در نیاز به دفع ادرار یا تکرر ادرار از علایم خشکی واژن است. در معاینه، بافت واژن بیماران مبتلا نازک، تحریک شده، روشن و رنگ پریده است.

چه موقع نزد پزشک برویم؟ خشکی واژن در بسیاری از زنان اتفاق می افتد. اگر این مشکل، زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده است، به خصوص اینکه در هنگام نزدیکی با همسر خود دچار مشکل شده اید، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.علل خشکی واژن-

کاهش هورمون استروژن کاهش میزان هورمون استروژن در بدن، علت اصلی خشکی واژن است. استروژن که یک نوع هورمون زنانه است، با حفظ ترشحات طبیعی واژن، حالت کشسانی بافت واژن و اسیدیته آن باعث حفظ سلامت واژن می شود. این عوامل مانع از عفونت مجرای ادراری و عفونت واژن می شوند.ولی کاهش هورمون استروژن، باعث نازک شدن، کاهش حالت کشسانی و شکنندگی دیواره واژن می شود و خطر ابتلا به عفونت ادراری را افزایش می دهد.دلایل کاهش استروژن عبارتند از: - یائسگی و زمان قبل از آن - زایمان - شیردهی - اثرات روش های درمانی سرطان روی تخمدان ها مثل پرتودرمانی، هورمون درمانی و شیمی درمانی - برداشتن تخمدان ها با عمل جراحی - اختلالات سیستم ایمنی بدن - کشیدن سیگار


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد