قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / دلایل عجیب سردردهای خود را بدانید..!!
سردرد
سردرد

دلایل عجیب سردردهای خود را بدانید..!!

دلایل عجیب سردردهای خود را بدانید..!!

علائم سردرد های شما چیست 

سردردهائی که در تعقیب حمام به وجود می آیند (پس از خروج از حمام)

درمان 

از جوشانده بابونه و غیره به صورت نیم گرم سر را بشویند مشگ و عنبر بوکنند و شربتی از عرق گاوزبان و گلاب با عسل میل نمایند یا تخم ریحان را (۱ مثقال) نرم کوبیده در نصف استکان عسل حل کرده بکار برند. عرق گشنیز یا جوشانده یک مثقال تخم گشنیز در یک لیوان آب برای یک روز مفید است . این مقدار را تا بهبودی بیماری می توان ادامه داد.

سردرد به علت خشکی بینی

این سردرد با علائمی چون حالت گرسنگی ،چرت زدن و احساس غم و اندوه وسابقه  واقع شدن در بادهای گرم سمی ، کم کننده ترشحات بدن و لاغری و خشکی بوسمته همراه است .

درمان

لعاب خرفه ، لعاب بهدانه، لعاب اسپرزه یکی از این داروها را انتخاب کرده .روزی یک مثقال در آب جوش حل کرده لعاب آن را میل نمایند روغن بادام یا روغن کدو، یا روغن بنفشه در بینی بچکانند و بر کف پانیز بمالندمرتبا حمام یا دوش آب گرم بگیرند با آب گرم بر سر بریزند و آرد جو و آرد گندم را در روغن بادام حل کرده بر سر بمالند.

سردرد به علت خوردن غذاهای چربی دار، غلیظ و دیرهضم

که در اینجا درد بیشتر متوجه کاسه چشم ها شده و سرگیجه و خیالات واهی و هذیان پیش می آید و نیز سیاهی رفتن جلو چشم آشکار میگردد.

درمان

روغن بادام تلخ در بینی بکشند بخور بادیان دهند بابونه و شوید را جوشانده از هر کدام نیم مثقال استنشاق نمایند یا کوبیده سداب و مرزنجوش بو کنند ( از هر کدام نیم مثقال) و سر را با جوشانده آن بشویند و یا آب آن را در بینی بکشند یک مثقال برای ۲ مرتبه هر قسمت را در یک بطری آب بجوشانند.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *