قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / دلایل کمردردچیست؟ آن ها را بیابیم…
کمردرد
کمردرد

دلایل کمردردچیست؟ آن ها را بیابیم…

دلایل کمردردچیست؟ آن ها را بیابیم…

کمردرد

 آیا شما باید به خاطر بروز درد در ناحیه  کمرتان به پزشک مراجعه کنید؟ هر چه شما به طور دقیق، اطلاعات لازم را به پزشکی بدهید، به همان اندازه نیز تشخیص درد و میزان پیشرفت آن و نحوه درمان آسانتر او راحت تر می شود. به همین جهت شما در اینجا با سؤالات فراوانی روبه رو می شوید که برای تشخیص دارد. و مرحله پیشرفت آن به شما کمک میکند.

آغاز درد

چه مدتی است که کمردرد وجود دارد؟این دردها به یک باره ی ظاهر شدند؟ شدت دردها به سرعت افزایش یافته اند و یا به صورت کنواخت باقی مانده اند؟ علت دقیقی برای ایجاد این دردها دارید؟ (سقوط نزاع یک تکان یا حرکت بی مقدمه)

شکل درد 

دردمبهم و روماتیسمی: به کارگیری بیش از حد و ستی و شل شدن بندهای ستون فقرات. دردهای سوزدار و یا تیز در ناحیه نشیمن گاه و یا پاها احتمال آسیب دیدگی عصب هامی باشد.

دردهای ضربان دار و یا تپش دار: امکان عفونت. دردهای موج دار یا قولنج منشأ درد یا محل بروز درد به احتمال بسیار زیاد در اندام های داخلی مانند کلیه ها، کیسه صفرالوز المعدہ یا پانکراس، مجاری ادراری وغیرہ میہاشدچه زمان بدتر میشود. لطفا دردهای خود را تحت نظر داشته باشید! آیا حرکت و جنبش شما به علت این دردها سخت و تحت الشعاع قرار گرفته اند؟

چه زمان بدتر می شود

دردها در هنگام سرفه، عطسه، خنده و یا فشار (زور) تشیل می شوند؟ آیا هنگام خم شدن بروز میکنند؟ و آیا بعد از انجام حرکات ورزشی و یا نرمشی به شدت افزایش مییابند؟ کمردردها، اغلب در پشت (در ناحیهای کمر) و گاهی در گردن و قفسهای سینه مشاهده میشوند.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *