قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / دلیل بیرون زدگی مقعد چیست؟
بیرون زدگی مقعد
بیرون زدگی مقعد

دلیل بیرون زدگی مقعد چیست؟

دلیل بیرون زدگی مقعد چیست؟

بیرون زدگی مقعد

هل دادن اتومبیل و امثال آن، فریاد زدن، سرپا نشستن زیاد، وجود یبوست و خشکی مزاج، در اثر اسهال های شدید، فشار دارو و همچنین مواردی از این قبیل ممکن است (مقعد، نشست، پتوز، رکتوم) بیرون بیاید.

مخصوصاً در اطفال و افراد مسن که ضعیف البنیه هستند، بیشتر اتفاق میافتد، در کودکان عموماً در اثر کم خونی، کم بینه گی و یا ارثی خواهد بود.

برای درمان آن باید بلوط، مازو، ریشه اریسا، ریشه  انجبار، فوفل، گلنار فارسی، صمغ عربی، مسطکی و کندر از هر کدام ۲۰ گرم را نرم بسایید و هر مرتبه کمی از آن را با آب گشنیز تازه خمیر کرده و درب مقعد ببندید و روزی دو مرتبه تکرار کنید

کات هندی، مازو، خون سیاوشان ، گلنار فارسی، جفت و گل ارمنی را به نسبت مساوی با مقدار کمی زاج سبز مخلوط کرده و نرم بسایید، هر شب کمی از آن را بپزید. بعد با کمی روغن خیار ممزوج کرده و بر مقعد استعمال کنید.

سماق، مورد، عدس، میوه کاج، اقاقیا، مازو، پوست انار و بلوط را بکوبید بعد بجوشانید و در آب آن بنشینید و روزی دو تا سه مرتبه تکرار کنید.

گل بابونه شیرازی، گل خطمی، گل بنفشه،تخم کتان ، برگ شنبلیله ، برگ یا گل پنیرک را بکوبیدبعد بپزید و در آب صاف کرده  آن بنشینید و روزی دو تا سه مرتبه تکرار کنید. پس از بهبودی، برگ مورد، گلنار فارسی، بلوط و مازو را نرم بکوبید و بعد با کمی آب بپزید، سپس با کمی روغن خیار مخلوط کرده و بر محل ضماد کنید.

مازو، سماق، اقاقیا، میوه  کاج و مورد را روزی دو تا سه بار پس از نیم کوب کردن بجوشانید و در آب صاف کرده اش بنشینید.

خون سیاوش، بلوط، گل ارمنی، جفت، کهربا و مازو را نرم بسایید و بر آن بپاشید یا خمیر کرده و روی آن ضماد کنید.

پوست انار خشک شده، جفت، بلوط، برگ مورد، گل محمدی، شاخ گوزن، کاغذ آبی رنگ سوخته، پشم بز سوخته، جوهر لیمو و گلنار فارسی را نرم بسایید و بر نشست بپاشید یا خمیر کرده و روی آن ضماد کنید.

بیرون زدگی مقعد به علت ورم

اگر خروج مقعد به علت ورم باشد، باید گل بابونه، گل خطمی، گل بنفشه، برگ شلغم، برگ کلم و تخم کتان را نیم کوب کرده و بجوشانید و در آب آن بنشینید و این کار را روزی دو تا سه مرتبه تکرار کنید.

روغن شبت و روغن بابونه را در ظرفی ریخته، بعد قطعه مومی در آن انداخته و کمی گرم کنید تا موم در روغن ها حل شودو روزی سه مرتبه بمالید.

گل شب بو، گل بنفشه و گل بابونه را روزی سه بار بجوشانید و در آب آن بنشینید و موقعی که مقعد خارج شده داخل شد، برگ مورد، بلوط، عفض، گلنار و تکمه های گل محمدی را به مقدار مساوی نیم کوب کرده و بجوشانید و با آب آن شستشو کنید. ضمناً می توانید تفاله آن را نیز بر موضع ضماد گذارید.

هر بار تاجریزی و سماق از هر کدام ۵ گرم، گل خطمی و عدس از هر کدام ۱۰ گرم، همه را بجوشانید و با آب آن شستشو کنید و تفاله آن را نیز بر موضعضماد گذارید

بیرون زدگی مقعد کودکان

کودکی که به این بیماری مبتلا شده است، ضمن پرهیز از خوردن: تره، تربه، پیاز، بادنجان، لوبیا و باقلا باید از آب پرتقال، آب سیب درختی، آب هویج، آبلیمو، گلابی، موز، خرمالو، کمپوت توت، مربا هویج، مربا بالنگ، مربا به، که درمان کننده هستند، بیشتر استفاده کند. .

برای درمان آن باید پیه الاغ را مانند شیاف درست کرده و شبی یک عدد استعمال کنید.

پیه الاغ، پیه بز، پیه شتر وکوهان شتر را مخلوط بکوبید و به صورت شیاف شبی یک عدد استعمال کنید.

روغن زیتون، روغن کنجد و روغن نارگیل را مخلوط کرده، بعد پوست انار خشک شده را نرم بسایید به و با کمی از روغنهای مخلوط شده خمیر کرده و به صورت شیاف شبی یک عدد استعمال کنید.

روزی سه مرتبه با محلول پرمنگنات موضع را شستشودهید بعد او را روی یک قطعه سنگ  یا آجر گرم کرده بنشانید یا روی سنگ سکو یا پله یا ایوان که آفتاب خورده و گرم شده است اورا بنشانید

روزی دو مرتبه، هربار مقداری مریم گلی را بجوشانید و با آب صاف کرده آن را نیز ضماد کنید

پوست انار شیرین خشک شده ، جفت و مازو از  هرکدام ۲۰۰ گرم را بجوشانید، بعد آب آن را صاف کنید شود. بعد او را بیرون آورده و خشک کرده سپس با روغن کوهان شتر کمر او را چرب نمایید و همه روزه به همین ترتیب از همین دارو استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *