قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / دمنوش های فصل بهار
دمنوش های فصل بهار
دمنوش های فصل بهار

دمنوش های فصل بهار

دمنوش های  فصل بهار

با شروع بهار تدریجاً طول روزها بلند و هوا رو به گرمی می رود. در زمستان به علت نیاز فصلی، انسان بیشتر از غذاهای متراکم شده و قوی مصرف می نماید. به همین دلیل هم بسیاری از افراد در فصل زمستان احتمالاً چند کیلو اضافه وزن پیدا می کنند. به کمک گیاهان شفابخش بهاره میتوان سموم را از بدن دفع نموده و خون را کاملاً تصفیه نمود.

حکیم ابوعلی سینا، بهار را به بیداری خون در بدن نسبت می دهد. اعتقاد بر این است که همان گونه که در فصل بهاریخ و برف آب میشود، خون هم در بدن ماگرم میشود و مصرف گیاهان شفابخش مقوی و غذا، به خون کمک میکند خود را احیا کند. از این طریق به تقویت متابولیسم سلولی، پاک کردن اندام ها، از مواد مسموم کننده مبادرت می ورزید. از این رو برای متعادل نمودن جسم، و تقویت انرژی، بر اساس ضرورت بیولوژیک باید غذای سفت را کمتر خورده شود و بیشتر، مایعات مورد مصرف قرار گیرند. بسیاری براین باورند که با شروع فصل بهار بی حالی و شبه خستگی به انسان دست می دهد. تردیدی نیست که تغییرات فصلی به طرق گوناگونی روی جسم و روحیهٔ انسان اثر گذارند.

بهار، ادامهٔ فصل زمستان و ریتم حیاتی و متابولیسم سلولی هنوز در طیف تطابق با حال و هوای پاییز و زمستان است. از این رو مدتی طول می کشد که بدن ما انرژی حیات بخش بهاری و شکوفایی، همراه و هم سو گردد. در فصل بهار باید از خوراکی های کلروفیل دار یا سبزینه دار گیاهی مصرف نمود. کلروفیل حاوی عنصر منیزیم است. منیزیم، نیرو دهندهٔ عضلات قلب و عروقی است. لذا مصرف گیاهان و دمنوش های بهاره، اکسیری است که سبب تقویت جسم شما می شود

دمنوش های فصل بهار

به عنوان نمونه: دمنوش با طعم نعناع، بادرنجبویه، میوهٔ گل سرخ خشک شده، تخم رازیانه، اکلیل کوهی، برگ قاصدک، کاسنی، پونه و…. همگی سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی حیاتی هستند که موجب تجدید قوا و تقویت جسم آدمی می گردند، گلاب و بیدمشک و هل و بهار نارنج و دیگر عرقیات گیاهی همگی شادی آور، تقویت کنندهٔ سیستم گوارشی و محرک غدد داخلی هستند. بنابراین در این فصل تا آنجا که می توانید از پدیده های خوراکی طبیعت استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *