قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / دمنوش های گیاهی فصل تابستان
دمنوش های گیاهی فصل تابستان
دمنوش فصل تابستان

دمنوش های گیاهی فصل تابستان

دمنوش های  فصل تابستان

با آغاز تابستان، هوا گرم و روزها طولانی شده و در این فصل با تنوع مواد مغذی در باغ خدا روبه روهستیم. و بهترین زمان برای افزایش سلامتی و ایمنی جسم محسوب میشود. در این فصل علاوه بر پاکسازی داخل بدن، میتوان مقداری از وزن اضافی را کاسته و از بسیاری نقاهت های جسمی دورماند. در این فصل، نیاز بدن به آشامیدنیهای مفید بیشتر میگردد و معمولا هوس خوردن غذاهای چرب و سنگین محدود و اشتها کمتر می شود. لذا تا میتوانید به بدنتان مایعات برسانید بی آنکه تعادل سردی ها و گرمی ها را به هم بزنید تابش نور خورشید، تشنگی ناشی از گرمای تابستان، و اختلال در میزان آب بافت های بدن، بسیار حائز اهمیت میباشد.

طالبی و گرمک، ماست و خیار و دوغ و هندوانه و میوه های آبدار، تعادل الکترولیتهای بدن را حفظ میکند. رادیاتور بدن با تبخیر آب مایعات بافتها، بدن و سطوح پوستی بدن را خنک و به اصطلاح تبرید میکند. در تابستان به علت گرمای طاقت فرسا تمایل انسان به گوشت خواری کمتر میشود و بسیاری از خوردن گوشت قرمز پرهیز کامل میکنند.

وعده های غذایی مبتنی بر آشپزی گیاهی و غذاهای بدون گوشت، بدن را در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن یاری می دهد. درروزهای گرم تابستان بسیاری از افراد به ویژه بانوان از درد عضلات پاها می نالند. این وضع به علت ضعف جدار عروقی است که به هنگام گرمای بیش از ۳۲ درجه سانتی گراد پاها متورم شده، خون بیشتری در رگ ها جمع میشود که منجر به ورم عروق پاها میگردد. در این شرایط، جریان خون، کند شده که می تواند کاملا مختل گردد.

مصرف دمنوش های شفابخش ویژه این فصل می تواند در افزایش سلامتی بسیار موثر باشد ماساژ عضلات و عروق پاها با روغن سیاهدانه و پماد سقز نیز در درمان پا دردها مؤثر است. با رویکرد به مصرف دمنوش ها، لذا توصیه می شود از: چای سبز به همراه مقداری از گیاهان شفابخش مانند گل بامیه، گل گاوزبان، میوهٔ گل سرخ، گلبرگ رز، پونه، ریحان، گیلاس، نعناع، بیدمشک، سرخ ولیک، به لیمو (ورون) عرق بیدمشک، دمنوش بهار نارنج و……. بیشتر استفاده کنید البته از دمنوش گیاهان بدون چای سبز هم میتوانید استفاده نمایید. در تابستان بعد از آماده شدن دمنوش برای حفظ تعادل، کمی عسل یا لیمو ترش تازه به آن اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *