دهان شویی خانگی و کارآمد…


دهان شویی خانگی و کارآمد…

دهان شویی خانگی و کارآمد...

 

غذاهایی که تمیزکنندهٔ دندان هستند.

بعضی از غذاها مثل قهوه، چایی و... دندانها را کثیف میکنند و غذاهای دیگری مثل سیب و کرفس و هویج که جویدنی هستند، هم نقش پاک کنندهٔ روی دندان را ایفا میکنند و هم خاصیت سفید کنندگی طبیعی دارند. غذاهایی مانند اسفناج، کاهو و گل کلم روکشی روی دندانها میکشند و همانند مانعی، از لک و کثیف شدن دندانها جلوگیری میکنند.

تمیز کردن زبان

در خلال مسواک زدن دندانها تا زمانی که زبانتان را تمیز نکرده اید، کارتان نیمه تمام می باشد.زبان جرم ها و باکتریها که هم موجب بوی بد دهان و هم بدی تنفس می شوند، پنهان میکند. برای رفع این مشکل، زبان تان را با خمیر دندان معمولی مسواک بزنید و از به کار بردن کاردکهای گران قیمت خودداری کنید..

شستن دهان با پودر میخکابندا یک قاشق چایخوری پودر میخک را با 1/4 فنجان آب حرارت دهید. سپس بگذارید تاسرد شود. در نهایت داخل دهانتان را با آن بشویید.آماده شدن برای معاینهقبل از رفتن به مطب دندانپزشکی مقدار زیادی ماده چرب کننده لب را روی لبهایتان بمالید. این کار از ترک خوردن و شکاف خوردن آن موقعی که در اثر معاینه کشیده میشود، جلوگیری میکند.

خودتان مایع دهان شوی را تهیه کنید.

ابتدا یک فنجان چای غلیظ با اسانس نعنا و یا چای نعنا را بجوشانید. سپس هنگامی که سرد شد، برای شستشوی داخل دهان به کار برید.(چای را در داخل دهان کاملاً گردش دهید و بیرون بریزید).


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد