ده کار که باید برای زندگی همراه با ام اس انجام داد


ده کار که باید برای زندگی همراه با ام اس انجام داد

ده کار که باید برای زندگی همراه با ام اس انجام داد

 

هیچ کس از شنیدن این خبر که مبتلا به ام اس شده، خوشحال نخواهد شد. اما از آن روزها هم مدتها میگذرد که شنیدن این خبر مساوی بود با هیچ کاری نمی توان کرد و «برو خانه و چگونه سر کردن با این بیماری را یاد بگیر» مهم نیست از گوشه و کنار چه چیزهایی شنیدهاید، اما با وجود ابتلا به ام اس می توانید یک زندگی کامل و رضایت بخشی داشته باشید. در این فصل ده راهکار «توپ» برای رسیدن به این .هدف خدمتتان تقدیم می کنیم.

خود آموزی  در مورد ام اس

اطلاعات می تواند راهگشای کارتان باشد. با کسب اطلاعات درست راجع به ام اس، مراقبت فعال از خود پیدا خواهید کرد. چون پزشکان هنوز درمان قطعی برای ام اس نیافتهاند، برای کنترل این بیماری گزینههای گوناگونی وجود دارد  و گزینه های آگاهانه، گزینه های بهتری هستند.

اطلاعات در مورد ام اس از منابع فراوانی قابل دسترسی است - از میان آنها، بعضی از بقیه بهتر است -- پس با دقت انتخاب کنید! بهترین منابع اطلاعاتی شما، تیم مراقبت بهداشتی تان  انجمن ملی ام اس، دیگر تشکلهای مربوط به ام اس و بیماریهای خاص و سایتهای دولتی است. و به خصوص این کتاب را فراموش نکنید:

این کتاب سرشار از اطلاعات است! کافی است نگاهی به فهرست مطالب یا مندرجات کتاب بیندازید مطلب مورد علاقه تان را بیابید. شرکتهای دارویی سازندهی داروهای مربوط به ام اس هم می توانند اطلاعات ذی قیمتی در اختیارتان قرار بدهند، اما مشکل بتوان پیامهای تجاری را از مطالب آموزشی سوا کرد. به دلیل آنکه اینترنت حاوی اطلاعات خوب و بد فراوانی است که در کنار هم عرضه می شوند، تشخیص خوب و بد این اطلاعات باید در مشورت با تیم مراقبت بهداشتی تان معلوم شود.

 با نورولوژیست خود در تعامل باشيد

 بنابراین حائز اهمیت است که تلاش کنید پزشکی را بیابید که بتوانید به او اعتماد کرده، احترام بگذارید و با وی صحبت کنید. حداقل سالی یکبار نزد نورولوژیستتان بروید و هر بار با دستی پر از اطلاعات نزد او حاضر شوید. شرح احساسات و علایمی که در طول این مدت داشته اید جهت برنامهریزی درمان مؤثر شما اساسی است .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد