قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / دوای یبوست از نسخه های طب سنتی
درمان یبوست
درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

 

پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای بی خاصیت است که خود علت العلل اختلالات دیگری در بدن می شود. چنانکه کسی که یبوست دارد دچار سوء هضم، سردرد، بی اشتهایی میشودو با رفع یبوست   تمام این عوارض و اختلالات هم برطرف می شود.

کسی که یبوست دارد نخست باید از نظر تغذیه رعایت اصول بهداشت را بکند، نان کاسل که به آن نان سیاه می گویند و دارای سبوس گندم است بهترین غذا برای کسانی است که دچار   سوءالهضم ،سردرد ، بی اشتهایی می شود و با رفع یبوست تمام این عوارض  و اختلالات  هم برطرف می شود.

کسی که یبوست دارد نخست باید  از نظر تغذیه رعایت اصول بهداشت را بکند  ،نان کامل  که به آن نان سیاه می گویند  و دارای سبوس گندم  است بهترین   غذا برای کسانی است که که دچار یبوست هستند.

در طب سنتی یک نسخه قدیمی برای رفع یبوست وجود دارد که قرنهاست. مورد استعمال داشته، و آن استفاده از جوشانده گیاه طبی است که در خرقان به زبان محلی به آن (حسن یک اودی) و در خراسان به آن نان روغنی می گویند.

در  مواردی که یبوست زیاد  مزمن نیست  جوشانده (گیاه حسن بک اودی) باید رقیق باشد ولی در مواردی که یبوست مزمن و طولانی و سخت است باید جوشانده این گیاه را غلیظ تر تهیه کرد.

نسخه تهیه جوشانده گیاه حسن کاوډى این است که نصف یک مشت از این گیاه را باید با نیم لیبر آب در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش گذارید بجوشد و نصف آب آن بخار شود. بعد آن را صاف کنید و هر روز دو . فنجان از آن را بخورید و این کار را تا هفت یا هشت روز ادامه دهید تا یبوست بکلی برطرف گردد

جوشانده گیاه حسن بک اودی علاوه بر رفع یبوست برای تقویت اشتها نیز مؤثر است.

نام فرانسه این گیاه Centauree است که به لاتینی Centauria می گویند.

مطلب پیشنهادی

درمان زخم معده

نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زخم معده

نسخه هایی از طب سنتی برای درمان زخم معده   برای درمان زخم معده شیر، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *