قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / دوتزیا را بشناسید!!!
گل دوتزیا
گل دوتزیا

دوتزیا را بشناسید!!!

دوتزیا را بشناسید!!!

دوتزیا 

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی دوتزیا است گیاهی است از خانواده ی Saxifragaceae، که دارای گونه های مختلفی می باشد. درختچه ای است کوچک و پوشیده از کرک که دارای برگهای متقابل، بیضی، نوک تیز و با دندانه میباشد.گل های آن سفید یا قرمز یا صورتی می باشند. این گیاه بومی آسیا است و در چین و ژاپن انتشار دارد، در سایر مناطق جهان کاشته میشود و پرورش می یابد. در ایران در باغچه ها به خاطر گلهای زیبایی که دارد کاشته می شود. دوتزیا اِسکابرا” درختچه ای گلدار از خانواده ی گل ادریسی است. این گیاه بومی شرق آسیا (چین، ژاپن و کره) است که در استرالیا نیز به صورت اهلی شده درآمده است. دوتزیا اسکابرا درختچه ای است خزاندار که تا حدود سه متر ارتفاع می تواند رشد کند.
گل ها به رنگ سفید، پُرپَر و آویزان است. زمان گلدهی این گیاهان از اوایل تا اواخر بهار می باشد. این گل ها هرمافرودیت (دارای اندام های نر و ماده در یک گل) می باشند. گل ها روی شاخه های سال قبل تولید می شوند و انجام هرس مناسب می تواند میزان گلدهی را برای سال بعد افزایش دهد.

خواص دوتزیا

درمان گیاهی تب

برگها و ریشه های آن را مخلوط بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را هر صبح، ظهر و شب یک فنجان بنوشید. تب بر است و برای معالجه ی تب مالاریا بسیار مؤثر میباشد

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *