دور نمای راهکارهای درمان بیماری ام اس دردراز مدت


دور نمای راهکارهای درمان بیماری ام اس دردراز مدت

دور نمای راهکارهای درمان بیماری ام اس دردراز مدت

 

برای از بین بردن تصویر دوم، میتوانید روی یکی از چشمانتان را با پد چشمی ببندید، یا یکی از شیشههای عین کتان را سفیدرنگ کنید. مهم نیست کدام چشم را می بندید، با این کار تصویر دوم از بین میرود - و لزومی هم ندارد، جای چشم بند را عوض کنید. بر سر این موضوع که چند بار یا تا چه مدت باید این کار را کرد، اتفاق نظری وجود ندارد. بعضی از پزشکان، بستن یک چشم را، فقط هنگام رانندگی یا مطالعه توصیه می کنند، به امید اینکه مغز به تدریج به دو تصویر عادت کند و آنها را به یک تصویر تبدیل کند. پزشکان دیگر معتقدند که پوشاندن چشم کار خوبی است و دفعات و مدت آن اهمیتی ندارد.

مداخلات مکانیکی یا جراحی نیز می تواند در مورد دوبینی کمک کننده باشد. به عنوان مثال، افزودن یک منشور روی سطح عدسی های عینک یا کاربرد جداگانهای این منشورها باعث میشود تصویر واحدی از دو چشم احساس شود. همچنین جراحی روی عضلات چشم ممکن است کمک کند تا تصویر اشیا یکی دیده شود. به هرحال، این مداخلات، هنگامی که علایم به نحو بارزی در حال تغییر است، نباید اعمال شود: صبر کردن تا زمانی که بینایی حالت تثبیت شدهای پیدا کند، از جراحی مجدد یا تجویزهای متعدد پیشگیری میکند.

متأسفانه، برای برخی از مشکلات بینایي ناشی از ام اس راه حل سریع و تثبیت شدهای، وجود ندارد. بنابراین اگر با وجود تمام اقدامات درمانی که در همین فصل گفته شد، مشکل بینایی تان کماکان پابرجاست، به یک متخصصی کمابینایی مراجعه کنید. برخلاف نورولوژیست، یا چشم پزشک اعصاب که عمدتاً تمرکزشان روی علایم است و بر پایه ی آن اقدام به درمان می کنند، متخصصان کم بینایی، سروکارشان با نحوه ی تأثیرگذاری مشکلات بینایی بر زندگی روزمره ی شماست.

متخصصان کم بینایی، اپتومتریستها یا متخصصان چشم پزشکی هستند که تخصص ویژهشان در آنالیز و بررسی تأثیر فقدان بینایی بر فعالیتهای روزمره، است. این افراد به فعالیتهای داخل خانه و محل کار و همینطور علایق و سلیقه های شما توجه ویژهای دارند و نسبت به قدرت بینایی تان، راه حل هایی ارائه میدهند که بیشترین فایده را داشته باشد. همچنین بسته به نیازهای خاصی شما، ابزارهای بینایی مناسب را به شما توصیه یا تجویز میکنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد