قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / دومین راز جلوگیری از امراض قلب و عروق برای رسیدن به عمر طولانی
امراض قلب و عروق
امراض قلب و عروق

دومین راز جلوگیری از امراض قلب و عروق برای رسیدن به عمر طولانی

دومین راز جلوگیری از امراض قلب و عروق برای رسیدن به عمر طولانی

حالا دومین راز سادهٔ جلوگیری از امراض قلب و عروق را برایتان تعریف خواهم نمود. حتماً اولین راز را به خاطر می آورید، دستورالعمل مربوط به اولین کلید دستیابی به عمر طولانی این بود که از کالری مصرفی خودتان بکاهید (از غذاهای قند دار و نشاسته ای کمتر بخورید) و دومین راز این است که از مقدار چربیهای اشباع شده در رژیم غذایی خود بکاهید.

در جلسه مشاورهای بعد مطالب زیادی در این رابطه دارم که برایتان مطرح خواهم نمود. امّا حالا می خواهم این کلید طلایی مهم تغذیه را به شما معرفی بکنم تا شما بتوانید بلافاصله شروع به اعادهٔ شریانهای خود به حال عادی و جوان نمایید.

حالا ما میدانیم که رابطهٔ نزدیکی بین چربیهای به کلی اشباع شده، چربیهایی که در گوشت، کره و محصولات لبنی یافت می شود و تصلب شراین وجود دارد. اینها چربیهای حیوانی هستند و تقریباً چنین به نظر میرسد که وقتی انسان این حیوانات را برای خوردن میکشد، خودش هم توسط آنها کشته می شود.

البته این بخشی از سیستم تعادل در طبیعت است. امّا لازم نیست چنین بشود. تنها کاری که باید برای جلوگیری از رسوب نمودن این چربیهای اشباع شده در شریان ها خود به نمایید این است که از خوردن این چربیهای حیوانی درست مانند اینکه سم هستند، اجتناب نمایید.

الزاماً رژیم غذایی گیاهی را برای شما توصیه نمی کنم و خودم نیز یک گیاهخوار نیستم. امّا اگر چربیهای حیوانی را از رژیم غذایی خود به طور کامل حذف نمایید، اقدام خوبی برای خویش انجام دادهاید. با وجود اینها، از آنجایی که اکثر ما از خوردن گوشت و نوشیدن شیر لذت می بریم و اکثر ما دوست داریم تخم مرغ و کره بخوریم، مایلم مقررات ساده ای را رعایت بکنید تا شما را در پریدن از روی این مانع غذایی، بدون اینکه به قلب و عروق خود صدمه بزنید، یاری نماید.

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *