دو گیاه شفابخش برای درمان آفتاب زدگی چشمان


دو گیاه شفابخش برای درمان آفتاب زدگی چشمان

دو گیاه شفابخش برای درمان آفتاب زدگی چشمان

 چشمان ما سلطان بدن ما هستند و بسیاری از ادراکات خویش را با چشم انجام میدهیم. بنابراین باید در حفظ آن بکوشیم. اگر چشمان شما در اثر آفتابزدگی قرمز و ناراحت شده است این نسخه را که در جنوب کشور عمل میکنند، انجام دهید. خرفه گیاهی است که اغلب در باغچه ها در همه جای ایران می روید. آن را در آب جوش بیندازید و تا گرم است آن را به صورت ضماد روی چشم بگذارید. بزودی ناراحتی و سرخی چشم شما که در اثر آفتابزدگی پیدا شده است درمان میشود. گیاه دیگری که همین خاصیت را دارد و آن را در این مورد بکار می برند گل گندم است که عرق آن را می گیرند و با آن چشمان را شستشو می دهند و یا آن را مثل خرفه در آب جوش میاندازند و سپس برروی چشمان ضماد میکنند. یکی از لابراتوارهای داروسازی از این نسخه قدیمی استفاده کرده و سرمه مخصوص چشم را از گیاه خرفه و گل گندم ساخته است که چشمان را تقویتمی کند.

برای درمان گل مژه چشم

وقتی گل مژه در چشم شما پیدا شد یک حبه سیر را از پوستهای رویی آن پاک کنید و کاملا تمیز نمایید و آهسته روی گل مژه های چشم بمالید. اگر گل مژه چشم شما تازه باشد با چند بار مالیدن سیر روی آن بخوبی شفا می یابد. در طب سنتی برای جلوگیری از ازدیاد گل مژه چشم، شبها چشم ها را با چشم بندی که از پشم قرمز بافته شده است میبندند و عقیده دارند که گل مژه را  معالجه می کند

برای پیشگیری از آب مروارید چشم

همه کس علاقه به حفظ چشم خود دارد، زیرا میداند که چشم، سلطان اعضای بدن است. برای حفظ چشمان از بیماری آب مروارید که مرضی مزاحم است و همچنین تقویت قدرت دید و بینایی ویتامین «آه، غذای معجزه گر چشمان است که باید هر روز صد هزار واحد بین المللی ویتامین «آ» را مصرف کنیم. کسانی که به حفظ چشمان خود علاقه دارند باید هر روز یک لیوان آب هویج خام و تازه را با سه قطره ید آلی بنوشلد. در فرانسه آب دریا را برای خواص شفابخشی که دارد در بطری می کنند و می فروشند. نوشیدن آب دریا (یک لیوان در روز) به اندازه کافی ید و مواد و املاح معدنی را به اعضای بدن می رساند. البته فراموش نشود که آب دریایی که در فرانسه بطری کرده اند ودر داروخانه ها می فروشند فاقد آلودگی آب دریا و یا میکروب و پارازیت می باشد. تنطور آلگ های دریایی به مقدار بیست قطره در کمی آب اگر مخلوط شود، و هر روز سه بار بخورند نیازمندی دستگاه بدن را به ماده حیاتی بید تامین می کند. این تنطور برای کسانی مفید است که نباید چیزهای نمک دار بخورند. ماهی های دریایی و همچنین میگو که به آن میوه های دریایی هم میگویند دارای ید هستند. از میوه های زینتی، زغال اخته فرنگی یاد دارد. دم کرده برگ زغال اخته فرنگی، گل، و میوه آن را باید مصرف کرد، که علاوه بر داشتن ید دارای مقدار سرشاری از ویتامینهای پ پ طبیعی می باشند.

روغن خشخاش و آب پیاز داروی شفابخش درد گوش است

اگر به درد گوش مبتلا شده اید و یا در مجرای گوش شما جوش های ریزی پیدا شده است که وقتی با دست به آن فشار می آورید دردناک است، روغن خشخاش را که به آن روغن کوکنارهم می گویند داغ کنید، (ولی البته داغی آن به اندازه ای نباشد که گوش شما را بسوزاند) سپس روی زمین دراز بکشید وگوش خود را با روغن گرم کوکنار شستشو دهید. اگر گوش شما ورم کرده و کمی چرک از آن می آید مجرای آن را با جوشانده مرزه یا پونه کوهی که گرم باشد ولی آنقدر که گوش را نسوزاند شستشو دهیداگر مجرای خارجی گوش شما دچار آبسه شد. یک تکه پنبه را در آب پیاز آغشته کنید و روی آبسه بگذارید بماند. گوش اگر صدا کند و این صدا کردن گوش به هر علتی باشد با حمام پاها یا (پاشویه) برطرف می شود. برای حمام پاها باید گرد خردل را در آب گرم بریزید و پاهای خود را در آن به مدت نیم ساعت حمام دهید. اگر صدا کردن گوش شدید است علاوه بر پاشویه باید کف پاهای خود را ضماد خردل بگذارید و روی آن جوراب پشمی بپوشید و تمام شب آن را به همان حال نگه دارید. حتی موقع خواب هم به همین وضع بخوابید. اگر حشره ای در گوش شما رفت و صداهای تحمل ناپذیری درآورد با شستشوی آب صابون فوراً این مزاحمت برطرف می شود. برای شستشوی گوش در این مورد باید روی زمین و یا روی تختخواب دراز بکشید و به کمک (پوار) کوچکی که در داروخانه ها می فروشند گوشها را شستشو دهید. ریشه گیاه طی (بارهنگ) را که تازه از زمین درآورده اید و تمیز کرده اید داخل گوش کنید، اگر درد گوش داشته باشید خیلی زود درد را برطرف می کند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد