قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / رابطه سیاهی دندانها با سیگار
سیاهی دندانها از سیگار
سیاهی دندانها از سیگار

رابطه سیاهی دندانها با سیگار

رابطه سیاهی دندانها با سیگار

یکی از آثار سیگار روی دندانها ایجاد رنگدانه روی دندان ها ست که در اثر نیکوتین موجود در سیگار ایجاد می شود . سیگار در مدت کوتاهی باعث زردشدن دندان ها می شود و کسانی که به مدت طولانی و یا مقدار زیاد سیگار می کشند از قهوه ای بودن دندان ها شکایت دارند . هر چند خمیردندان های مخصوص افراد سیگاری در بازار وجود دارد که حاوی مواد ساینده بیشتری نسبت به خمیردندان های معمولی است ، اما باید توجه داشت که اثر این خمیردندان ها موقتی بوده و درمان قطعی این بدرنگی ترک سیگار است . سیگار همچنین می تواند باعث بیماری های لثه شود. دندان های افراد سیگاری نسبت به سایرین استعداد بیشتری برای تشکیل جرم و پلاک میکروبی دارد که هردو ، عامل بیماری های لثه هستند.به علت کاهش اکسیژن در جریان خون سیگاری ها ، عفونت های لثه دیر تر افراد غیر سیگاری ترمیم می شود . عفونت و بیماری های لثه از شایع ترین علل از دست رفتن زودهنگام دندان ها هستند . از دیگر آثار سیگار بر دهان می توان به بوی بد دهان و ابتلا به سرطان های دهانی اشاره کرد . افراد سیگاری با مشکلات خاصی در درمان های دندانپزشکی مواجه هستند . برای مثال قراردادن ایمپلنت در دهان این افراد ، با درصدموفقیت پایین تری نسبت به افراد دیگر می باشد . همچنین بسیاری از سیگاری ها نسبت به بی حسی موضعی مقاوم هستند یعنی با وجود تزریق ماده بی حسی همچنان درد را حس می کنند ( بسیار دیر بی حس می شوند )

البته اثر تخریبی تنباکو تنها در کشیدن سیگار محدود نمی‌شود و شکل‌های دیگر این ماده، نظیر پیپ، قلیان و تنباکوهای جویدنی، نیز بیماری‌های لثه را در پی دارند.

درمان سیاهی دندانها از سیگار

اگر رنگ سیاهی دندان بر اثر سیگار کشیدن ایجادشده باشد، ریشه ی خشک زنبق را نرم ساییده و به صورت پودر درآورید و روزی ۳ تا ۵ مرتبه به دندان ها بکشید. یا آب اکسیژنه را به وسیله ی پنبه به دندان ها بمالید ولی مواظب باشید که به هیچ عنوان به لثه هامالیده نشود.

99

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *