قالب وردپرس درنا توس
قند و مغز
قند و مغز

رابطه قند و مغز

رابطه قند  و مغز

قند  و مغز

مقدمهٔ الف: قند و بزهکاری شکم گرسنه ایمان ندارد؟! کمبودهای غذایی برای جسم و جان مصیبت بار است؛ به طورکلی با کمبودهای غذایی وظایف بدنی کند انجام میگیرد، بی حسی و افسردگی ظاهر می شود و قدرت تمرکز و حافظه کاهش مییابد؛ ولی این اول کار است زیرا بی حسی فیزیکی موجب از دست دادن کنترل میشود و همین امر موجب زودرنجی و تندخویی میگردد. به طوری که پروفسور ژان او دوره از دانشگاه لورن میگوید: پدیدههای اخلاقی و روابط اجتماعی ضعیف می شود، مشکلات خانوادگی، افزایش جرم، | سرفت و فحشا بروز میکند؛ بنابراین از ظواهر برمیآید که سوء تغذیه علت اصلی نابرابری اجتماعی و فکری است.»

بعضی از مواد معدنی و ویتامینها برای رشد کودکان ضروری هستند. متأسفانه سوء تغذیه،حتی به میزان کم، باعث می شود به مغز غذای کافی نرسد؛ در نتیجه کارکرد آن ضعیف شود.

اگر میخواهید به جای یک کودک عصبی، عقب مانده ذهنی، دچار لکنت زبان و با کندی درک و فهم، یک کودک باهوش، حساس و دلربا داشته باشید؛ به غذاهای مصرفی فرزندتان توجه کنید. البته تغییر عادات غذایی مقداری مشکل است؛ اما سلامتی فرزندتان مهم تر از هر مطلبی میباشد. برای تسهیل در تغییر عادات غذایی، آهسته آهسته عمل کنید. توجه کنید غذاهای مضر تسکین لحظهای و زودگذر ایجاد میکند. ولی خیلی زود ناراحتی روانی با شدت بیشتری ظاهر می شود.

قند  مهمترین عامل حساسیت زاست.

اگر میخواهید فرزندان سالم و شاداب داشته باشید از مواد قندی مصنوعی بپرهیزید! زیرا قند مهم ترین عامل حساسیت زاست که با حذف آن نیمی از مساله حل می شود ، خصوصا از آن  جهت که محصولات    شیرین حاوی  قند ، مقدا زیادی مواد رنگین و سایر افزودنی ها شیمیایی دارد که خود مصیبت بزرگی است

| آیا تاکنون نگاهی به ترکیبات انواع شیرینی ها، بیسکویت ها، نوشابه ها و… انداخته اید؟ چه مطلبی را متوجه شده اید؟ آیا موادی را که در ترکیب انواع شیرینی ها و شکلاتها و… به کارمی رود، می شناسید؟ آیا میدانید این مواد با بدن شما و فرزندان عزیزتان چه میکند؟ آیا میدانید ترکیب این مواد در کنار هم به اضافه، شکر و رنگهای صنعتی، چه مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد؟ شما چگونه حاضر می شوید بدنتان را از انواع و اقسام مواد سمی و کشنده و خطرناک پر کنید؟ موادی که حتی آنها را ندیده و نمی شناسید؟

شگفت آور است که تبلیغات استعماری آنچنان افراد را شست شوی مغزی داده اند که بدون فکر و تأملی، پول می دهند و بیماری می خرند و حتی کودکان را طوری بمباران تبلیغاتی کرده ا ند که به این غذاهای مولد بیماری تمایل شدیدی دارند. اگر می خواهید فرزندانتان سالم باشند از صبحانه شروع کنید؛ غذاهای طبیعی و سنتی، مانند: کره و عسل، میوه ها، نان سببوسدار، عدسی، حلیم، تخم مرغ، ارده و عسل قند خون شما را تنظیم و بدنتان را از انواع مواد معدنی و ویتامین ها انباشته میکند. در اوایل دههٔ هفتاد بنجامین فاین گلدن متخصص آلرژی معتقد بود: کودکان فزون کار یا عقب افتادهٔ ذهنی غالباً کودکانی هستند که از حساسیت زیاد به قند و بعضی مواد دیگر غذایی رنج میبرند.

حتی اگر کودکان از سلامتی کامل برخوردار باشند باز هم می توانند تحت تأثیر مواد قندی قرار گیرند. تحقیقات انجام شده در دانشگاه ییل نشان میدهد کودکان ده برابر بزرگسالان تحت تأثیر قند قرار میگیرند. این حساسیت شدید نسبت به قند، با افزایش میزان آدرنالین مشخص می شود. تولید غیرعادی آدرنالین موجب اضطراب، مشکلاتی در تمرکز و تندخویی میگردد. این پدیده تعجبآور نیست؛ زیرا ترشح زیاد آدرنالین معمولاً به ترس و خشم مربوط می شود. آیا تنقلات حاوی قند فراوان، بی انضباطی کودکانی را که مانند کودکان فزون کار نیستند توجیه نمیکند؟

مطلب پیشنهادی

واکسن در بارداری

نکانی کلیدی درباره بارداری و مسافرت با هواپیما 

نکانی کلیدی درباره بارداری و مسافرت با هواپیما    یک بطری آب به همراه خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *