قالب وردپرس درنا توس
کبد و چشم ها
کبد و چشم ها

رابطه کبد و چشم ها

رابطه کبد و چشم ها

پیچیدگی کار کبد و فعالیت مداوم سلول های آن، خصوصاً سلولهای کوپفر، انسان را به یکی از شاهکارهای خلقت الهی رهنمون میکند. این عضو حساس و پیچیده اگر سلول هایش را هم از دست بدهد، باز قادر خواهد بود که وظیفه حفظ سلامتی و تندرستیانسان را به عهده داشته باشد. کبد بیش از پانصد وظیفه مهم و زندگی بخشی را در بدن ما برعهده دارد. اختلال در وضع آن و سلول هایش موجب برهم خوردن تعادل سلامت ما، به شیوه های مختلف، می شود. زیبایی و طراوت پوست، شادابی و سر زندگی روحیه، بستگی به کار منظم و درست کبد دارد. کبد، ویتامین B در بدن میسازد و ویتامین A را در بدن تنظیم میکند و بر قدرت بینایی می افزاید. اگر میخواهید اعصاب آرام و راحت و چشمانی براق و پرنور داشته باشید و دچار سایه تاریک یا سیاهی زیر چشم نشوید؛ سعی کنید با مصرف غذاهای مغذی برای کبد و دوری از مواد خوراکی مضر برای آن، کبدتان را سالم نگه دارید. چربیهای تغییر شکل یافته (هیدروژنه)، سرخ کردنی ها، مواد شیمیایی و صنعتی کبد شما را تنبل میکند و چهره تان را از طراوت و زیبایی می اندازد. اگر چشمهایتان را دوست دارید از مصرف قند و چای پرهیز کنید و بیشتر، میوه و آب میوه طبیعی مصرف کنید.

تاری دید، نزدیک بینی، خشکی چشم، کوررنگی با کمبود خون در کبد ارتباط دارد. کمبود خون کبدی می تواند به علت کم خونی یا جراحات کبدی به وجود بیاید. این مشکلات مانع از جریان خون رسانی طبیعی در کبد می شود.

درد، احساس سوزش و قرمزی چشم ها با حرارت کبد ارتباط داده شده است. حرارت کبد نیز در اغلب موارد با التهاب کبد مرتبط است. همچنین حرکت های غیرارادی چشم با مشکلات کبدی ارتباط دارد. حرارت بالا در کبد که ممکن است علت آن فشار خون بالا یا استرس عاطفی باشد باعث بروز مشکلات چشمی نیز می شود. یک کبد سالم از بافت نرم و انعطاف پذیری برخوردار است. این نرمی بافت اجازه جریان آزاد خون و انرژی را در تمامی قسمت های بدن و به طور مستقیم به چشم ها می دهد. یک کبد سالم، خون را پاک نگه می دارد و در نتیجه به طور مستقیم قدرت بینایی را بهبود می بخشد. بنابراین، هنگامی که کبد را احیا می کنیم به طور مستقیم قدرت بینایی بهبود می یابد.

تغذیه درست

بتاکاروتن موجود در هویج، کدو تنبل، سیب زمینی شیرین، طالبی، کدو و کلم برگ تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. برگ های سبز نیز خون را تصفیه می کند و التهاب کبد را از بین می برد.دو آنتی اکسیدان قوی که در خارج کردن رادیکال های آزاد از کبد و چشم موثر است لوتئین و زیزانتین نام دارد. این دو آنتی اکسیدان به طور طبیعی در چشم وجود دارد و در شبکیه و عدسی متمرکز تر است. این دو آنتی اکسیدان، از چشم در برابر نور آبی و ماورای بنفش محافظت می کند. با افزایش سن لازم است مطمئن شویم که این آنتی اکسیدان ها به اندازه کافی در بدن وجود دارد. در صورت کافی بودن میزان این ۲ آنتی اکسیدان در بدن از تباهی لکه زرد چشمی پیشگیری می شود.

آنتی اکسیدان دیگری که برای کبد و چشم ضروری است، اسید آلفا لینولنیک (ALA) است. این آنتی اکسیدان مانع از بروز آب مروارید در چشم ها می شود و در دفع ماده سمی کبد به بدن کمک می کند.

مطلب پیشنهادی

ورم بدن در بارداری

ورم دست و پا در سه ماهه اول بارداری

ورم دست و پا در سه ماهه اول بارداری   ورم ورم (به آن ادم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *