قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / رابطه کمبود موادغذایی با جرم
رابطه کمبود موادغذایی با جرم
رابطه کمبود موادغذایی با جرم

رابطه کمبود موادغذایی با جرم

رابطه کمبود موادغذایی با جرم

کمبود مواد غذایی و جرم

چند  جرم شناس آمریکایی عامل تغذیه را به  صورت اسب جنگی نشان داده اند؛ مثلاً لئونارد هیچن در سال ۱۹۷۸ معتقد بود که بین پیشرفت جنایی و پنج عامل زیر رابطه تنگاتنگی وجود دارد:

۱) کمبود ویتامین و مواد غذایی؛

۲) عوامل شیمیایی – عصب شناختی که موجب اختلال مغز میشود؛

۳) آلودگی محیط زیست؛

۴) هیپوگلیسمی؛

۵) حساسیتهای غذایی که سبب اختلال های مغزی می شود.

از آن زمان تاکنون تحقیقات زیادی انجام گرفته که مؤید نظریهٔ هیچن می باشد.

تغذیه سالم مهمترین اقدام برای سلامتی است؛ مخصوصاً اگر کمبود مواد معدنی با میپوگلیسمی توأم باشد. تحقیقات نشان میدهد که هیپوگلیسمی موجب خشونت میشود. مغز بلارن گلوکز درست کار نمیکند؛ بنابراین رفتار انسان در حالت هیپوگلیسمی مختل می شود لذا میتوان هیپوگلیسمی را یکی از عوامل مهم جرم تلقی کرد، مخصوصاً از این لحاظ که اکثر بیماران جامعه ستیز مبتلا به هیپوگلیسمی هستند. (لطفاً به مبحث قند و هیپوگلیسمی مراجعه کنید.) بسیاری از بزهکاران موادی که با حداقل هزینه، حداکثر کالری را تولید میکنند، میخورند. آنها غذاهای ناکافی (غذایی که در آن قند تصفیه شده زیاد است) و موادی، مانند: الکلات و کرم گلاسه و از این قبیل مصرف میکنند. عدهای از پژوهشگران آمریکایی با اطلاع از این پدیده، توانسته اند برای تعدیل تغذیهٔ بعضی از ندامتگاه بزهکاران جوان برنامه ای را اجرا کنند. در این برنامه قندهای سریع الهضم به بیزان قابل توجهی تقلیل یافته و به جای نوشابه های گازدار و تنقلات حاوی قند زیاد، آب میوه، گردو، میوه تازه، عسل، غذاهای سرد و سالاد توأم با پنیر تجویز کردهاند.

آنها از آغاز دههٔ ۸۰ بیش از ۶۰۰۰ بزهکار را مورد آزمایش قرار دادند و قند و شکر مصنوعی را از برنامهٔ غذایی آنها حذف کردند؛ از آن زمان به بعد پژوهشگران مشاهده کردهاند که حد متوسط عملیات ضد اجتماعی آنان تا میزان ۴۷ درصد و در بعضی از زندانها تا میزان ۷۱ درصد کاهش یافته است.

امر تأسفبار و باورنکردنی این است که مخالفان جدی و سرسخت این برنامه، گروه تحت فشار صنعت قندسازی بوده اند.

یک نمونهٔ دیگر:

دکتر «استیفن شوثنتالر» مطالعاتی را تحت عنوان: «محاکمهٔ شکر به جرم عامل زمینه ساز بزهکاری و جنایت» در سال ۱۹۸۱ آغاز کرد. او در یک ندامتگاه، شکر را از رژیم غذایی ۶۸جوان بزهکار به شکل زیرا حذف کرد و پس از گذشت ۷ ماه نتایج آن را مورد بررسی قرار داد.

۱) کنسروها بدون استفاده از شکر تهیه شد.

۲) نوشیدنی های بدون شکر، جایگزین لیمونادو نوشیدنی های شیرین شدند.

۳) هرگونه شکر صنعتی و ژله از رژیم غذایی حذف شد.

۴) دستگاه اتوماتیک فروش آب میوه جایگزین دستگاه اتوماتیک فروش نوشابه شد.

۵) شیشه محتوی عسل جایگزین شکر شد.

۶) شیرهٔ قند طبیعی جای شکر را در تهیه و طبخ غذا گرفت.

۷) از والدین نوجوانان بزهکار تقاضا شد تا از ارسال خوراکی های حاوی شکر به فرزندانشان خودداری کنند.

۸) تمام دسرها و تنقلات، جایش را به میوه های تازه، بادام زمینی، نارگیل، هویج، شاہ بلوط،نخود فرنگی، کره بادام زمینی و ذرت داد. نتیجه این آزمایش باورنکردنی بود: «خلافکاری این نوجوانان پس از رهایی از زندان بهمیزان ۸۰ درصد کاهش یافت).

همچنین دکتر شونتالر دریافت که تعداد حوادث ناشی از تخلفات نوجوانان بزهکار تااز آزمایش زندانی بودند از این هم فراتر رفت و به ۵۵ درصد رسید.”” دکتر بنیامین اسپاک مؤلف کتاب معروف تغذیه و تربیت کودک مینویسد:

«هرگاه به فروشگاه می روم و چرخ خرید آدم های بچه دار را میبینم به شدت دچار هراس می شوما زیرا والدین به قدری برای بچه هایشان شیرینی و شکلات میخرند که اگر آنها را به هرحیوانی بدهند، میمیرد یا بیمار می شود !! بچه ها به شکر وابسته شده اند؛ صبحانهٔ آنها غلات همراه با لایه ای از شکر، نان و مربا، آب پرتغال پر از شکر و شیر و شکلات است. شکر در بیشترغذاهای آماده یا کافئین دار وقتی با چربی ترکیب میشود مقدار زیادی مواد تقریباً مهلک درست میکند که باعث میشود بچه هاروی دیوار صاف، بالا و پایین بپرند. از نظراین شکر به جای آن که مادهٔ غذایی باشد، داروی مخدر است؛ زیرا به جز تولید کالری هیچ فایدهٔ غذایی ندارد.»

به طور کلی متخصصین تغذیه در مورد آثار زیان آور شکر اختلاف نظر دارند؛ ولی همهٔ آنها هم عقیده اند که مادهٔ خوبی نیست و برای سلامتی واقعاً مضر است. وی میگوید: یکی از معلمان دبستان به من گفت که از شاگردانش ریتالین” (دارویی که برای درمان اختلال پیش فعالی “تجویز میشود) مصرف میکنند. ممکن است موارد درستی برای استفاده از داروهایی مانند رایتالین وجود داشته باشد: ولی این عقیده  دارم که چنین داروهایی بیش از حد تجویز می شوند. اضافه کردن داروهایی چون ریتالین به معادله موجود، به نظر من همچون پا گذاشتن روی بلال گاز و ترمز به طور همزمان است.»

(“” علم تعادل تغذیه ای و حساسیتهای غذایی، تنها علت، اختلالات عصبی یا مسایل روانی پس شد بلکه عواملی هستند که اغلب اوقات موجب شروع این گونه عوارض می شوند. بسیاری از اختلالات عصبی روانی در پی از بین بردن و بی اثر کردن حساسیت های غذایی به طور شگفت آوری بهبود مییابد. الکساندر شوس ، محقق آمریکایی، مینویسد: مصرف مواد هیدروکربن (شکر سفید) و فرآورده های شیری تصفیه شده با بزهکاری جوانان بسیار مرتبط است. رفتار تهاجمی ممکن است به سبب ویتامین B1 و یا ازدیاد فلزات سنگینی، مانند: سرب، کادمیوم یا جیوه در بدن باشد. بعضی موارد جنون جوانی”، افسردگی روانی، اضطراب، بی خوابی، تصلب شراین، فراری، بی استعدادی در یادگیری، معلول واکنش رژیم غذایی هستند.” تغذیهٔ سالم مهمترین کاری است که باید در رابطه با افراد مجرم انجام داد؛ خصوصاً اگر کمبود مواد معدنی با هیپوگلیسمی همراه باشد.””

برای روشن تر شدن این موضوع مهم به این امارها توجه کنید:

– ۱۰۰ درصد معتادان، ۷۵ درصد افراد الکلی و ۵۳ درصد افراد سیگاری همسرانشان را کتک میزنند و با خشونت با آنها رفتار میکنند ” طبق بررسی های انجام شده اکثر افراد فوق به کمی قند خون و کمبود مواد معدنی و ویتامین ها مبتلا هستند.

مطلب پیشنهادی

درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان   چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *