راست و دروغ در مورد جوشانده ها


راست و دروغ در مورد جوشانده ها

راست و دروغ در مورد جوشانده ها

 گیاهانی که در خاک سالم یعنی به دور از آفت کشها و سرشار از ترکیبات ارگانیکی و مواد معدنی رشد می کنند تأثیر و خواص بیشتری دارند.

جو شانده ها باید لیتری مصرف شوند تا افافه کنند

این باور غلط است: متخصصان طب گیاهی معتقدند که روزانه ۳ فنجان از هر جوشانده کافی است. کیفیت گیاهان دارویی به کمیت آنها ارجحیت دارد. گیاهانی که در خاک سالم یعنی به دور از آفت کشها و سرشار از ترکیبات ارگانیکی و مواد معدنی رشد می کنند تأثیر و خواصی بیشتری دارند. برای این که یک گیاهی انرژی و خاصیت بیشتری داشته باشد باید به ریتم بیولوژیکی آن احترام گذاشت. متخصصان معتقدند که گیاهان ریشه ای باید صبح خیلی زود چیده شود، برگها بعد از این که آبی به آنها میخورد و گل های گیاهان بعد از این که آفتاب به آنها میتابد.بهتر است عصر در مصرف جوشانده زیاد ه روی نشود زیرا ممکن است باعث شود در طول شب بیدار بمانید و کیفیت خوابتان به هم بخورد.اگر این شرایط فراهم و رعایت شود گیاهی بدون پلاسیدگی، بدون گرد و خاک با ظاهری سالم برداشت خواهد شد. زمانی که آبی به برگ گیاهان زده میشود، عطر و بوی خود را آزاد می کند و رنگ طبیعی خود را نشان میدهد .توصیه می کنیم به گیاهانی که در اینترنت به فروش میرسند اعتماد نکنید زیرا ۵ درصد این گیاهان تقلبی اند.

همه جوشانده ها باید شب مصرف شوند

این باور اشتباه است :بدون شک جوشانده بابونه یا گیاه شاه سند که خواص ارام بخشی و ضد اسپاسمی دارند و برای مضم بهتر غذا و خواب راحت استفاده می شوند را آخر شب مصرف می کنند، اما بیشتر گیاهان و جوشانده ها باید در طول روزمصرف شوند مثل سرکه قرمز برای تسکین پا درد ، نعنا برای بهبود دل درد بهتر است عصر در مصرف جوشانده زیاده روی نشود زیرا ممکن است باعث شوددر طول شب بیدار بمانید و کیفیت خوابتان به هم بخورد. بر خلاف باورهای رایج، ایننوشیدنی ها همیشه عاری از کافئین نیستند و امکان دارد به جای این که خواب راحتیصبر برای شما بیاورند باعث بی خوابی تان شوند. توصیه می کنیم گیاهانی مثل جینسنگ، زنجبیل ، اویشن ، و غیره را که خواص تقویت کنندگی دارند صبح مصرف کنید 

جوشانده گیاهی مزه دارو می دهد 

درست است. اما راه هایی هم وجود دارد تا طعم بدو تلخ بعضی از این گیاهان را عوض کنید. اولاً که لازمنیست برای یک فنجان جوشانده مشت مشت از برگ گیاهمورد نظر استفاده کنید. ثانیاً میتوانید گیاه مورد نظر را باگیاهان دیگر که طعم بهتری دارند مخلوط کنید مثل جعفری، گیاه شاه پسند و بادرنجبویه. اگر لازم است که حتماً جوشانده تان را بدون قند بخورید (چون امکان دارد که قند یا شکر، خواص گیاهان را کم کند) می توانید یک قاشقعسل به آن اضافه کنید تا طعم آن بهتر شود

افراط در مصرف جوشانده ها می تواند به سلامتی اسیب بزند 

 کاملا درست است. هر ماده غذایی، گیاهی یا دارویی که مصرف می کنیدممکن  است عوارض جانبی داشته باشد. خیلی ها معتقدند که داروهای گیاهی عوارض ندارند و با اعتقاد به این که «اگر درمان نکند ضرری هم ندارد» هر جوشانده ای را به هر میزانیکه دلشان می خواهد مصرف می کنند .اما این باور نادرستی است. مصرف بیش از اندازه جوشانده ها و گیاهان دارویی نیز میتواند به سلامت شما  اسیب بزند  به عنوان مثال گیاه ریش بز که خون را رقیق می کند برای افرادی که داروی ضد انعقاد مصرف می کنند توصیه نمی شود.جوشانده نعناع جذب آهن را کاهش می دهد و و برای همین نباید بین غذا خورده شود . گیاه مریم گلی اگر بیش از اندزه مصرف شود امکان دارد باعث مسمومیت شود. برای همین توصیه می شود که دوره مصرف یک جوشانده، بیش از ۹ روز نباشد. زنان باردار باید از مصرف روغن های ضروری برخی از گیاهان مثل گیاه آویشن،مریم گلی یا رزماری اجتناب کنند. قبل از این که شروع به مصرف جوشانده هایی بکنید که به شما توصیه شده است با یک متخصص مشورت کنید.

تاثیر جوشانده ها ار قرص ها  و یا روغن های گیاهی ضروری کمتر است

این باور، هم درست است و هم نادرست. گیاهان مختلف خواص مختلفی دارند برای مثال جوشانده نعنا مشکلات گوارشی را برطرف می کند در صورتی که  روغن ضروری همین گیاه اگر روی روی شقیقه ها مالیده شود میگرن را تسکین می دهد. برای همین نمی توان گفت کدام محصول به دیگری برتری دارد- جوشانده ها چند  مزیت دارند. اب یک حلال فوق العاده است که تقریباً تمام خواص اصلی گیاهان را فعال می کند این در حالی است که اماکن دارد همان خواص با مصرف مکملهای غذایی جداب بدن نشود. جوشانده ها اب بدن را تامین  و همزمان توکسین هـــا ار دفع می کنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد