راهنمای خرید وسایل کمک حرکتی


راهنمای خرید وسایل کمک حرکتی

راهنمای خرید وسایل کمک حرکتی

 

بعضی از روروکهای موتوری دارای سه چرخ و بعضی دیگر چهار چرخ میباشد با امکانات رفاهی بسیار متفاوت از نظر وزن، عمر باتری، نوع تایر و رنگ. هر مدلی نکات مثبت و منفی خودش را دارد. بنابراین مهم است که بدانید به دنبال چه می گردید. به عنوان مثال روروک موتوری که وزنش کم بوده و بتوان به راحتی آن را از صندوق عقب ماشین، پیاده و سوار کرد، قدرت باتری اش کمتر از نوعی است که وزن دستگاهش بیشتر بوده و باتریهای بزرگتری دارد. روروک موتوری که تایرهایش کارایی بالایی دارد، بیشتر به درد مصارف خارج از خانه میخورد تا داخل خانه یا دفتر کار، و در انتها اینکه، روروکهای سه چرخه ممکن است جذابیت بیشتری برای شما داشته باشد، ولی معمولاً در سرپیچ ها و دست اندازها استحکام کمتری نسبت به انواع چهارچرخه دارد.

این هم یک نکته ی دیگر در مورد روروک موتوری که به خاطر میسپاریم: اگرچه ممکن است نگران این باشید که با استفاده از یک چنین وسیلهای در نظر مردم یک فرد «معلول» به نظر بیایید، ولی عموماً افراد باراندن یک روروک موتوری احساس می کنند، قویتر و مستحکم ترند و در مییابند که اوضاع بیشتر تحت کنترلشان است. موقعی که باروروک موتوری زیبایتان، با اعتماد به نفس، به هر طرف می روید، کسانی که دوستتان دارند، دیگر لازم نیست نگران تردد یا زمین خوردن یا نگهداشتن شما باشند. در حقیقت، آنها باید بیایند و کارهایشان را همپای شما انجام دهند.

ویلچر (صندلی چرخدار) (Wheelchair)

قبل از اینکه تنها به ویلچر فکر کرده و وحشت کنید، به خاطر داشته باشید که یک بار نشستن روی ویلچر دلیل نمی شود، تصور کنید برای همیشه به آن چسبیده اید. می توانید، هر موقع که خواستید و نیاز داشتید، از ویلچر استفاده کنید، بدون اینکه نگران آن باشید که گاه گاهی نشستن روی آن موجب گردد که پاهایتان ضعیف تر و راه رفتنتان مشکل تر شود. شما می توانید از ویلچر برای مسافتهای کوتاه یا طولانی استفاده بکنید. خیلی از افراد برای مواردی که می بینند «خیلی خسته اند» یا قرار است کاری را که نیاز به انرژی زیادی دارد، انجام دهند، در صندوق عقب ماشینشان یک ویلچر تاشو قرار می دهند.

ویلچرها بسته به نیاز و سلیقه ی شما، انواع مختلفی دارد، موتوری یا غیرموتوری، ویلچرهای موتوری، نسبت به ویلچرهای معمولی و روروک از فرد بیشتر حمایت می کند و دارای گزینههای وضعیتی فراوان تری است (به نوعی شبیه صندلی اتومبیل است) ولی عموما سنگین تر بوده و قابلیت نقل و انتقالشان از بقیه انواع کمتر است. اگرچه اکثر مبتلایان هیچ گاه نیاز پیدا نمیکنند که برای تمام مدت از ویلچر استفاده کنند، ولی خوب است که بدانید این وسایل ایمن و راحت است، به گونهای که به افراد اجازه می دهد، به صورت تمام وقت به کارشان برسند، از فرزندانشان مراقبت کنند، به دور دنیا مسافرت کنند، ورزش کنند و در صورتی که بخواهند حتی حرکات موزون ورزشی با آن انجام دهند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد